Zaprezentowano topową odmianę Panamery Sport Turismo

26.09.2017 10:08

Porsche zaprezentowało najnowszą Panamerę Sport Turismo w topowej odmianie Turbo S E-Hybrid.

Zaprezentowano topową odmianę Panamery Sport Turismo fot. materiały prasowe

Samochód w tym wariancie napędzany jest tandemem składającym się z jednostki elektrycznej oraz tradycyjnego silnika spalinowego. Łączna moc układu wynosi 680 KM, co sprawia, że to obok zwykłej wersji nadwoziowej, najmocniejsza seryjnie produkowana Panamera w historii oraz trzecia w ogóle, po uwzględnieniu 918 Spyder oraz 911 GT2 RS.

Ogromna moc gwarantuje świetne osiągi. Sprint ze startu zatrzymanego do 100 km/h trwa zaledwie 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 310 km/h. Co jednak istotniejsze, auto może pochwalić się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa, oscylującym wokół 3 l/100 km w cyklu mieszanym. Przynajmniej na papierze… W rzeczywistości uzyskanie takiego wyniku wymagałoby bardzo dużo poświęceń, o ile w ogóle byłoby możliwe. Podczas jazdy „o kropelce” wpierw należałoby w pełni wykorzystać potencjał jednostki elektrycznej, przejeżdżając wyłącznie za jej pomocą maksymalny deklarowany zasięg 49 kilometrów, po czym muskając pedał gazu przejechać kolejne 51 kilometrów.

Ładowanie baterii do maksymalnego poziomu trwa 6 godzin przy użyciu standardowej wtyczki 10A lub 2,4 godziny z wykorzystaniem opcjonalnej 32A. Użytkownicy mogą zdalnie rozpocząć proces ładowania za pomocą Porsche Communication Management (PCM) lub aplikacji Porsche Connect dla smartfonów lub zegarków Apple.

Ze względu na układ hybrydowy trzeba liczyć się z mniejszą pojemnością bagażnika, która wynosi 425 litrów. Po złożeniu siedzeń wartość ta wzrasta do 1295 litrów.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo – bo tak brzmi pełna nazwa modelu – już jest dostępna w sprzedaży w Niemczech. Ceny startują z pułapu 188 592 euro, czyli około 806 500 zł.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy zawsze stosujesz się do ograniczeń prędkości?

Oceń