Zasnął za kierownicą i wpadł pod koła jadącej z naprzeciwka ciężarówki

18.09.2017 12:58

15 września 2017 roku w serwisie YouTube pojawiło się nagranie, na którym widać wypadek na drodze M-4, około 75 km od Krasnodaru.

Zasnął za kierownicą i wpadł pod koła jadącej z naprzeciwka ciężarówki fot. kadr z wideo

Jak wynika z relacji świadka, mężczyzna siedzący za kierownicą BMW serii 3 E46 zasnął, przez co wjechał na pobocze, stracił panowanie nad autem, uderzył tyłem w barierki po przeciwległej stronie jezdni, wpadając pod koła jadącej z naprzeciwka ciężarówki. Zdarzenie zarejestrowane kamerą pokładową stanowi dowód na to, że wystarczy chwila nieuwagi, by doprowadzić do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego:

Na szczęście nikt w wyniku tej kolizji nikt poważnie nie ucierpiał. Kierowca bawarskiego samochodu może mówić o sporym szczęściu. Ciężarówka uderzyła w przednią część pojazdu. Gdyby wjechała w drzwi, mogłoby dojść do poważnego w skutkach wypadku.

Poruszając się po drogach publicznych zawsze należy pamiętać o tym, by przestrzegać przepisów ruchu drogowego. O ile kwestie dotyczące dopuszczalnej zawartości alkoholu we krwi zostały uregulowane, o tyle senni kierowcy dopóki nie popełnią wykroczenia są bezkarni.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez fundację AAA, ci ostatni mogą być równie niebezpieczni, co pijani. Kierowcy, którzy spali 60 lub 120 minut krócej od zalecanych 7 godzin w dziennym cyklu są niemalże dwukrotnie bardziej narażeni na ryzyko wypadku. To szczególnie szokujące wnioski, zważywszy na fakt, że zdaniem The Centers for Disease Control and Prevention aż 35% prowadzących śpi krócej, niż powinno.

Czterokrotnie większe niebezpieczeństwo na drogach powodują ludzie śpiący od 2 do 3 godzin za mało w cyklu dziennym – stanowią zatem równie duże zagrożenie, co kierowcy, którzy przekroczyli dozwolony limit alkoholu we krwi.

Szacuje się, że co roku sprawcami aż 20% wszystkich śmiertelnych kolizji są właśnie niewyspane osoby zasiadające za kierownicami pojazdów mechanicznych.

RadioZET/MS

Znasz się na znakach drogowych? Rozwiąż QUIZ:

QUIZ: Czy znasz się na znakach drogowych? fot. pixabay
Oceń