Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zatrzymał się, zaczął cofać i uderzył w auto. Uciekł z miejsca zdarzenia

01.12.2017 12:04
xxx zet

Kierowca samochodu osobowego zarejestrował kamerą pokładową zdarzenie, do jakiego doszło 30 listopada 2017 roku w okolicach autostrady A4, przed zjazdem na osiedle Witosa w Katowicach. Osoba siedząca za kierownicą Volkswagena Foxa doprowadziła do kolizji i uciekła z miejsca zdarzenia.

Zatrzymał się, zaczął cofać i uderzył w auto. Uciekł z miejsca zdarzenia fot. kadr z wideo

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych – ograniczonej widoczności i śliskiej nawierzchni – kierujący Volkswagenem Foxem z niewiadomych przyczyn zjechał na skrajny prawy pas, blokując drogę dla pojazdów włączających się do ruchu. Po chwili wrzucił bieg wsteczny i zaczął powoli cofać. Nie reagował na trąbienie, po chwili dodał więcej gazu i wjechał w stojący za nim pojazd. Nawet po uderzeniu wciąż próbował cofać. Po wszystkim wrzucił pierwszy bieg i odjechał:

Ciężko racjonalnie wytłumaczyć zachowanie kierowcy Volkswagena Foxa. Pierwszy jego manewr sugerował, że minął właściwy zjazd, dlatego też w niezbyt rozważny sposób mógł próbować „naprawić swój błąd”. W rzeczywistości stworzył ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

Mając na uwadze bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego, nie należy pod żadnym pozorem gwałtownie hamować, ryzykownie zmieniać pasy, a tym bardziej zawracać na drogach szybkiego ruchu i autostradach, tylko z tego względu, że ominęliśmy właściwy dla nas zjazd. Już lepiej przejechać nawet kilkadziesiąt kilometrów do kolejnego zjazdu…

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteś ostrożnym kierowcą?

Oceń