Zatrzymana kobieta ukradła radiowóz. Policjanci ruszyli w pościg

07.09.2017 09:00

Toscha Fay Sponsler, 33-latka z Teksasu, została aresztowana 2 września 2017 roku w związku z podejrzeniem o kradzież artykułów w sklepie kosmetycznym. Zakuta w kajdanki trafiła na tylną kanapę policyjnego SUV-a. Zdołała się oswobodzić i pod nieobecność policjantów ukraść pojazd.

Zatrzymana kobieta ukradła radiowóz. Policjanci ruszyli w pościg fot. kadr z wideo

Funkcjonariusze przeprowadzali czynności śledcze oraz przeszukiwali rzeczy podejrzanej. W międzyczasie Toscha ukradła ich samochód. Kilka jednostek policji z różnych departamentów ruszyło w pościg za podejrzaną. Film z tego zdarzenia został zarejestrowany przez kamery pokładowe:

W trakcie trwania 23-minutowego pościgu, kobieta zdołała policyjnym SUV-em pokonać dystans około 20 mil (32 kilometrów), jadąc nawet 160 km/h, po czym w wyniku uderzenia w bok, straciła panowanie nad autem i wypadła z drogi. Na filmie widać jak Toscha odpina pasy, uwalnia się z kajdanek i wdrapuje do pierwszego rzędu siedzeń, podczas gdy funkcjonariusze przeszukują jej rzeczy w poszukiwaniu skradzionych przedmiotów. Podejrzana odjeżdża.

Jak wynika z relacji mundurowych z Lufkin Police Department, niewiele brakowało, by Toscha doprowadziła do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka autem, którym jechali dwaj funkcjonariusze. W dodatku kobieta uciekając próbowała sięgnąć po policyjną strzelbę.

David Thomas z policji cieszy się, że nikomu nie stała się krzywda:

"

Mimo że nigdy wcześniej nie przydarzyło nam się cokolwiek w tym rodzaju, mamy zamiar przeprowadzić wewnętrzne śledztwo mające na celu ustalić dokładny przebieg wydarzeń, by móc przeciwdziałać wystąpieniu tego rodzaju zdarzeń w przyszłości. "

Policyjny SUV trafił do kasacji. Sprawa obecnie jest badana przez służby. Toscha Fay Sponsler była wcześniej wielokrotnie notowania za kradzież, kradzież z włamaniem, posiadanie narkotyków i liczne ucieczki przed funkcjonariuszami. Parę razy trafiała za kratki od 2005 roku.

RadioZET/MS

Oceń