Zatrzymano 28-latka, który autem śmiertelnie potrącił 2 osoby na chodniku

22.08.2017 12:04

W niedzielę, 20 sierpnia 2017 roku, około godziny 4:30, w Białymstoku na ulicy Antoniukowskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem Volkswagena Polo i dwóch pieszych. Zatrzymano w tej sprawie 28-letniego kierowcę.

Zatrzymano 28-latka, który autem śmiertelnie potrącił 2 osoby na chodniku fot. policja.pl

Dwie potrącone osoby w momencie wypadku znajdowały się w okolicy przystanku autobusowego. Świadkami zdarzenia byli taksówkarze. Jeden z nich pojechał za sprawcą, który bez udzielenia pomocy poszkodowanym podjął próbę ucieczki z miejsca zdarzenia. Dogonił podejrzanego w rejonie skrzyżowania ulic Antoniuk Fabryczny i Gajowej.

Okazało się, że kierowca Volkswagena Polo chwilę wcześniej uderzył w krawężnik i się zatrzymał. Taksówkarz uniemożliwił mu dalszą ucieczkę, po czym wskazał sprawcę mundurowym. Następnie doszło do ujęcia 28-letniego mieszkańca Białegostoku, któremu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków narkotycznych. Noc spędził w policyjnym areszcie.

W międzyczasie drugi taksówkarz przeprowadzał czynności reanimacyjne aż do momentu przyjazdu karetki pogotowia. 23-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna mimo otrzymanej pomocy, nie przeżyli tego wypadku.

Białostoczanin stanie przed sądem, gdzie odpowie za naruszenie bezpieczeństwa w ruchu lądowym, którego wynikiem była śmierć poszkodowanych. Spodziewać się może kary pozbawienia wolności do 8 lat.

RadioZET/MS

Oceń