Zbiorowy pozew właścicieli Volkswagenów wyposażonych w wadliwe turbodiesle

07.11.2017 14:25

W poniedziałek, 6 listopada 2017 roku, właściciele Volkswagenów wyposażonych w wadliwe silniki wysokoprężne złożyli zbiorowy pozew w sądzie krajowym w Brunszwiku w Dolnej Saksonii. Poszkodowani żądają odszkodowań za manipulacje producenta.

Zbiorowy pozew właścicieli Volkswagenów wyposażonych w wadliwe turbodiesle fot. materiały prasowe

Roszczenia względem niemieckiego producenta mają aż 15 374 osoby, które w ramach pozwu domagają się wypłacenia pełnej ceny sprzedażnej pojazdów w zamian za ich zwrot. To nic innego jak pokłosie afery powszechnie znanej jako Dieselgate.

We wrześniu 2015 roku okazało się, że Grupa Volkswagena zainstalowała w ponad 600 tysięcy aut na całym świecie oprogramowanie manipulujące wynikami podczas testów emisji spalin. Miało ono zaniżać emisję tlenku azotu.

Mimo afery Dieselgate, wizerunek Volkswagena nie ucierpiał tak mocno, jak to sugerowała opinia publiczna. Dowodem tego jest chociażby fakt, jakim zaufaniem produkty niemieckiego producenta z Wolfsburga darzą Szwedzi. Właśnie w tym skandynawskim kraju, który wydał na świat markę Volvo, po raz pierwszy od 54 lat rodzimy producent samochodów musiał ustąpić miejsca właśnie Volkswagenowi pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy w skali roku.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Mocno odczułeś/aś wzrost cen OC?

Oceń