Zamknij

Zhakowali aplikację i ukradli samochody z wypożyczalni aut

Maciej Walasek
24.04.2019 13:23
car sharing
fot. Shutterstock

Złodzieje w Chicago włamali się do aplikacji mobilnej car2go wypożyczającej samochody i ukradli dziesiątki Mercedesów i Smartów. Trwa akcja poszukiwawcza policji.

Możliwość wypożyczenia samochodów przez aplikację staje się coraz bardziej powszechna. Jednak i takie rozwiązanie pobudza złodziei. W ubiegłym roku w Chicago uruchomiono program Car-sharing car2go, dzięki któremu każda osoba mogła wypożyczyć jedno z aut. Pojazdy były uruchamiane dzięki aplikacji w smartfonie, która odblokowywała drzwi za pomocą specjalnego kodu.

Projekt cieszy się w USA sporym zainteresowaniem. Jednak ostatnio pojawił się poważny problem. Okazało się, że sto luksusowych samochodów zwyczajnie… zniknęło z map i nikt nie potrafi wyjaśnić, jak to się stało. Specjaliści z firmy car2go zastanawiają się, w jaki sposób pojazdy zniknęły z systemu monitorującego. Wobec sytuacji zawieszono używanie pozostałych aut.

Na tę chwilę policja zatrzymała 16 osób podejrzanych. Mimo że w oficjalnym komunikacie zapewniono, że dane użytkowników są bezpieczne, pojawiły się plotki mówiące o tym, że do uruchomienia pojazdów złodzieje mogli posłużyć się danymi wykradzionych z kart kredytowych. Firma zaprzeczyła, zapewniając, że „dane klientów pozostają bezpieczne”.

Innogy go Warszawa: cennik. Jak wypożyczyć elektryczne BMW i3 na minuty? [CENNIK, APLIKACJA] 

Przypomnijmy, że niedawno i w Polsce zaczął funkcjonować system wypożyczania elektrycznych aut BMW i3.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/rp.pl/MW