Źle zaparkował. Znalazł granat za kołem...

24.04.2017 13:37

Co najgorszego może nas spotkać za złe zaparkowanie auta? W większości krajów musimy liczyć się z odholowaniem lub blokadą na koło. Z kolei w Rosji warto sprawdzić przed ruszeniem koła swojego samochodu. Właśnie na wypadek, gdyby kamrat postanowił stworzyć z naszego auta pojazd-pułapkę.

Źle zaparkował. Znalazł granat za kołem...

Właściciel białego Mitsubishi Lancera zaparkował na trawniku. Gdy wrócił do swojego samochodu, przy jego kole dostrzegł granat. Mechanizm wykorzystujący sznur przymocowany do zawleczki i felgi miał w momencie ruszenia spowodować wybuch. Mężczyzna wziął telefon w rękę i nagrał filmik, na którym widać jakie środki stosują niektóre osoby w Rosji walczące z źle zaparkowanymi autami:

Nie wiadomo co zrobił właściciel Mitsubishi Lancera. Najrozsądniejsze w takiej sytuacji wydaje się zawiadomienie odpowiednich służb, w tym policji. W interesie publicznym jest schwytanie osoby podkładającej granaty. Takie postępowanie mogło spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć kierowcy białego auta.

Żadna osoba prywatna nie powinna próbować wymierzać sprawiedliwości na własną rękę. Właścicielowi japońskiego pojazdu należał się co najwyżej mandat… Zaparkowany pojazd nie stwarzał zagrożenia dla kogokolwiek.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Parkujecie czasem niezgodnie z przepisami?

Oceń