Złośliwy kierowca Audi tamował ruch

15.02.2017 12:15

Gburowatym zachowaniem popisał się mężczyzna prowadzący Audi A6 C5, który przez ponad minutę „usiłował” włączyć się do ruchu na rondzie.

Złośliwy kierowca Audi tamował ruch

Z relacji autora nagrania wynika, że po zwróceniu mu uwagi, kierowca niemieckiego samochodu odpowiedział mu używając mało kulturalnych słów. Przy czym większości internautów nie zaskakuje zachowanie nagrywającego całe zdarzenie kamerą pokładową. Widać na filmiku jak w pewnym momencie mężczyzna z Audi wręcz zaspał, nie włączając się do ruchu mimo więcej niż zdecydowanej ilości miejsca.

I rzeczywiście wiele osób spotkało się z równie bezczelnymi zachowaniami tzw. „świętych krów”, którzy reagują na jakiekolwiek zwrócenie im uwagi w sposób emocjonalny, interpretując tego rodzaju zachowania jako osobiste ataki. Za przykład może posłużyć historia mężczyzny, który stał za firmowym Volkswagenem Scirocco przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, na pasie do bezkolizyjnego skrętu w lewo. Kobieta prowadząca niemiecki samochód zaspała. Kierowca stojący za nią postanowił zatrąbić, informując tym samym o jej niedopatrzeniu.

Reprezentantka płci pięknej od razu zaczęła gestykulować rękami, a następnie po zrównaniu się ze wspomnianym wcześniej kierowcą pokazała mu środkowy palec. Bardziej stosownym zachowaniem byłoby przeproszenie uczestnika ruchu za tamowanie drogi w momencie zorientowania się o popełnionym przez siebie błędzie.

Z drugiej strony niektórzy internauci bronią kierowcy z Audi A6, wspominając o muzyce w tle i uciętym filmie. W myśl zasady, że widz nie wie co się wydarzyło wcześniej.

Co sądzicie o tej sytuacji?

RadioZET/MS

Oceń