Zmiany w egzaminie praktycznym na prawo jazdy. Kursanci będą zadowoleni

19.07.2018 09:53

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad kolejnymi zmianami w egzaminie praktycznym na prawo jazdy. Nowy pomysł odnosi się do zakończenia egzaminu po pierwszym poważnym błędzie. Wkrótce w przypadku popełnienia błędu kursant będzie miał prawo do dokończenia egzaminu, za który zapłacił.

samochdy egzaminacyjne na prawo jazdy fot. Piotr Kamionka REPORTER East News

To kolejne zmiany zapowiadane przez Andrzeja Adamczyka. Minister Infrastruktury zapowiada zmianę metody egzaminowania kandydatów na przyszłych kierowców. Jak przekonuje, nieudany manewr czy złe zachowanie zmotoryzowanego nie może wpływać na to, że egzamin nie jest kontynuowany.

Zagłosuj

Czy wprowadzenie takiej zmiany jest dobrym pomysłem?

Resort pracuje nad nowymi zasadami, dzięki którymi kursant po popełnieniu błędu na placu manewrowym będzie mógł dokończyć tę część egzaminu. Jeśli "wyjedzie na miasto", to po pierwszym poważnym błędzie również będzie miał prawo do dalszej jazdy. W ten sposób kandydat na kierowcę sprawdzi, jakie elementy musi jeszcze poprawić. Jednocześnie mimo możliwości dokończenia egzaminu i tak nie będzie on zaliczony.

Ministerstwo zastanawia się też nad wprowadzeniem przepisu umożliwiającego jazdę osobie nieposiadającej uprawnień w obecności rodzica lub opiekuna na prawym fotelu.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź wiedzę i rozwiąż QUIZ!

Quiz. Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy fot. kadr z wideo

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń