Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Michał Korościel
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zmiany w prawie jazdy. Kandydaci będą mieć dostęp do nagrań?

14.03.2018 08:35
xxx zet

Andrzej Kobylarz z Kukiz’15 złożył wniosek w Ministerstwie Infrastruktury o wprowadzenie nowych przepisów w prawie jazdy. Poseł chce, aby wszyscy kandydaci mieli dostęp do nagrań z egzaminu praktycznego.

egzamin praktyczny na prawo jazdy fot. PAP

Partia Kukiz’15 już wcześniej domagała się zmian w prawie jazdy w kwestii rozszerzeń dla kategorii B. Teraz kolejna propozycja dotyczy samego egzaminu praktycznego, w którym wszyscy przystępujący mieliby nieograniczony dostęp do nagrań. Zdaniem posła w razie niezdania tej części sprawdzianu kursant mógłby sprawdzić błędy wraz ze swoim instruktorem, co mogłoby mu pomóc w szkoleniu i szybszym zdaniu egzaminu.

Zagłosuj

Czy kandydaci powinni mieć dostęp do nagrań z egzaminu praktycznego?

Andrzej Kobylarz zaproponował, aby nagrania można było zgrywać na zewnętrzny nośnik lub żeby były one dostępne w portalu OSK. Polityk zwrócił się już w tej sprawie do Ministerstwa Infrastruktury.

Obecnie kandydaci na prawo jazdy mogą tylko obejrzeć swoje nagranie z egzaminu w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Ponadto dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdy złożono skargę na jego przebieg. Obowiązujące przepisy zabraniają zgrywania i wynoszenia wideo z ośrodka egzaminacyjnego.

Zdałbyś na prawo jazdy? Rozwiąż quiz z pytaniami egzaminacyjnymi:

Quiz. Egzamin na prawo jazdy fot. Archiwum RadioZET.pl

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń