Zamknij

Zmiany w prawie jazdy. Kandydaci będą mieć dostęp do nagrań?

Redakcja
14.03.2018 08:35
egzamin praktyczny na prawo jazdy
fot. PAP

Andrzej Kobylarz z Kukiz’15 złożył wniosek w Ministerstwie Infrastruktury o wprowadzenie nowych przepisów w prawie jazdy. Poseł chce, aby wszyscy kandydaci mieli dostęp do nagrań z egzaminu praktycznego.

Partia Kukiz’15 już wcześniej domagała się zmian w prawie jazdy w kwestii rozszerzeń dla kategorii B. Teraz kolejna propozycja dotyczy samego egzaminu praktycznego, w którym wszyscy przystępujący mieliby nieograniczony dostęp do nagrań. Zdaniem posła w razie niezdania tej części sprawdzianu kursant mógłby sprawdzić błędy wraz ze swoim instruktorem, co mogłoby mu pomóc w szkoleniu i szybszym zdaniu egzaminu.

Zagłosuj

Czy kandydaci powinni mieć dostęp do nagrań z egzaminu praktycznego?

Liczba głosów:

Andrzej Kobylarz zaproponował, aby nagrania można było zgrywać na zewnętrzny nośnik lub żeby były one dostępne w portalu OSK. Polityk zwrócił się już w tej sprawie do Ministerstwa Infrastruktury.

Obecnie kandydaci na prawo jazdy mogą tylko obejrzeć swoje nagranie z egzaminu w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Ponadto dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdy złożono skargę na jego przebieg. Obowiązujące przepisy zabraniają zgrywania i wynoszenia wideo z ośrodka egzaminacyjnego.

Zdałbyś na prawo jazdy? Rozwiąż quiz z pytaniami egzaminacyjnymi:

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Rozwiąż quiz

Quiz. Egzamin na prawo jazdy

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?
fot. PWPW

Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW