Zmiany w przeglądach samochodowych: Interpelacja posłanki PO do Ministerstwa Infrastruktury

16.01.2019 11:14

Posłanka Aldona Młyńczak złożyła wniosek z zapytaniem do Ministerstwa Infrastruktury o to, kiedy resort ma zamiar wznowić prace nad planowanymi zmianami w przeglądach samochodowych. Projekt nowelizacji został wycofany w trakcie grudniowego posiedzenia Sejmu na wniosek Jarosława Kaczyńskiego.

przegląd samochodowy fot. Pixabay

Zmiany w przeglądach samochodowych wydawały się przesądzone. Przegłosowano poprawki i wystarczyło zagłosować nad nowelizacją. Jednak na ostatniej prostej, na wniosek Jarosława Kaczyńskiego odrzucono ustawę. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wyjaśniał, że „ustawa budzi wiele wątpliwości”. Jednym z zastrzeżeń był wzrost kosztów samego badania, który zarzucali diagności. Sprawa jest niezwykle pilna, ponieważ w oczekiwaniu na zmiany na polskie drogi wyjeżdżają pojazdy, których wcale nie powinno być.

Zmiany w przeglądach samochodowych: Interpelacja do ministra infrastruktury

Od odrzucenia projektu minęło kilka tygodni. Ponieważ do tej pory nie poinformowano o wznowieniu prac, Aldona Młyńczak wystosowała interpelację do Ministerstwa Infrastruktury. Posłanka Platformy Obywatelskiej zapytała się, czy resort planuje wznowić prace nad zmianami w systemie kontroli stanu technicznego pojazdów i kiedy ewentualnie ma do tego dojść.

Oprócz tego polityk zaznacza, że w trakcie konsultacji społecznych i debat publicznych organizacje branżowe ostrzegały przed sporym wzrostem kosztów, które poniosą jednocześnie właściciele pojazdów i stacji kontroli. Jeśli pojawi się odpowiedź resortu, natychmiast o tym poinformujemy.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń