Zamknij

Zmiany w przeglądach samochodowych. Nowy pomysł ministra

Redakcja
27.02.2018 11:40
przegląd techniczny pojazdu
fot. PAP

Piotr Woźny odpowiedzialny za walkę ze smogiem wpadł na nowatorski pomysł. Minister chce, aby obowiązkowe przeglądy były rejestrowane. Nagrania spowodują spadek fałszowania badań technicznych i poprawią diagnostykę.

Pełnomocnik rządu ds. walki ze smogiem zaznaczył, że w Polsce jedynie 2% aut nie bierze udziału w obowiązkowych przeglądach pojazdów. Woźny porównał nasz kraj do Niemiec, w których suma takich samochodów wynosi prawie 23%.

Minister zapowiedział, że w ciągu najbliższych miesięcy zostanie stworzony projekt ustawy o obowiązkowym rejestrowaniu kamerą każdego przeglądu technicznego. Na stacjach miałyby znajdować się kamery, które nagrywałyby każdy ruch.

Zagłosuj

Czy jesteś za rejestrowaniem przeglądów?

Liczba głosów:

Pełnomocnik rządu zasugerował, że rozważane są dwie koncepcje kamer: urządzenia byłyby zamieszczone na stacjach kontrolnych lub na ubraniach diagnostyków.

Wszystkie nagrania mają być archiwizowane przez właścicieli Stacji Kontroli Pojazdów. Umożliwi to policji albo Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzenie, czy badanie przebiegało prawidłowo i zostało solidnie wykonane.

RadioZET.pl/motowp.pl/MW