Zmiany w punktach karnych będą opóźnione

28.05.2018 12:21

Zmiany w punktach karnych zostały odłożone. Oznacza to, że wszyscy kierowcy mający na swoim koncie punkty karne mają więcej czasu na ich zlikwidowanie. Po wejściu nowych przepisów to nie będzie takie proste.

policjanci fot. policja.pl

W maju ubiegłego roku ówczesny podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit poinformował, że od 4 czerwca 2018 roku dojdzie do modyfikacji systemu redukowania punktów karnych.

W związku z wejściem nowych przepisów miało dojść do zmian systemu likwidacji punktów karnych. Jednak z powodu opóźnień z nową wersją systemu CEPiK wszystko zostało odłożone. Zanim dojdzie do jakichkolwiek modernizacji, resort wystosuje specjalny komunikat z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Czyli w tej chwili tak naprawdę nie wiadomo, kiedy do tego dojdzie.

Nowe przepisy w punktach karnych: Co się zmieni?

Po zmianach kierowca, który przekroczy limit 24 punktów karnych, będzie musiał wziąć udział w szkoleniu, które zniweluje zgromadzone „oczka” na jego koncie. Kurs obejmuje 28 godzin, co wiąże się ze wzięciem urlopu. Dodatkowo ponowny udział w takich zajęciach będzie można wziąć dopiero po pięciu latach. Wtedy jedynym rozwiązaniem na pozbycie się kolejnych punktów będzie poczekanie, aż najstarsze z nich znikną z rejestru po roku.

W przypadku drugiego przekroczenia 24 punktów karnych kierowcy zabierane jest prawo jazdy.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń