Zmieniała ubrania prowadząc auto. Uderzyła w betonowy mur

28.07.2017 11:58

24 lipca 2017 roku, w stanie Missouri, kobieta siedząca za kierownicą samochodu osobowego wjechała w betonowy mur. Jak się okazało, w trakcie jazdy zmieniała koszulkę...

Zmieniała ubrania prowadząc auto. Uderzyła w betonowy mur fot. kadr z wideo

Konsekwencje lekkomyślnych czynności przeprowadzanych w trakcie jazdy można zobaczyć na filmie nagranym kamerą pokładową znajdującą się w ciężarówce poruszającej się za czerwoną Toyotą Corollą. Autorem nagrania jest Ken Conley. Zdarzenie miało miejsce na zjeździe z i-270 na i-44 w St. Louis:

Jak wynika z relacji świadka, nikt poważnie nie ucierpiał. Jedyni poszkodowani to japoński samochód oraz ego i duma kierowcy. Zastanawiać się można nad tym jak można wpaść na pomysł zmiany ubrań w trakcie prowadzenia samochodu i spróbować go zrealizować… Kobieta wybrała jedno z gorszych miejsc do przeprowadzenia tej czynności – na zjeździe między autostradami.

Internauci zastanawiają się również nad zachowaniem kierowcy ciężarówki, który tuż przed tym zdarzeniem w ostatniej chwili zmienił pas – najprawdopodobniej był rozkojarzony, przez co niemalże ominął właściwy zjazd. Następnie na widok auta, nad którym kierowca stracił kontrolę, po prostu trąbił, zamiast wcześniej zacząć hamować.

Warto jednak mieć na uwadze, że nie tylko zmiana ubrań w trakcie jazdy jest czynnością, której powinniśmy się wystrzegać. Równie niebezpieczne może być rozmawianie przez telefon lub pisanie sms-ów.

Morał jest prosty – gdy jedziesz samochodem, skupiaj się na drodze.

RadioZET/MS

Oceń