Zamknij

Zmienił płeć, żeby dostać tańsze ubezpieczenie OC

Redakcja
30.07.2018 12:07
Chevrolet Cruze
fot. Wikimedia Commons

Mieszkaniec Kanady chciał mieć tańsze ubezpieczenie OC na swojego Chevroleta. W związku z tym mężczyzna zdecydował się na zmianę płci.

23-letni David pomimo młodego wieku miał już na swoim koncie kilka kolizji drogowych i mandatów karnych, dlatego nic dziwnego, że w pewnym momencie cena jego polisy zaczęła go przerastać. Za ubezpieczenie Chevroleta Cruze mężczyzna musiał zapłacić 4500 dolarów.

23-latek zapytał o cenę ubezpieczenia takiego samego samochodu, jednocześnie zaznaczając, że będzie nim jeździła kobieta. Okazało się, że w takiej sytuacji zniżka wynosiła 1100 dolarów. Według kanadyjskiego prawa można dokonać zmiany płci pod warunkiem, że dana osoba identyfikuje się z daną płcią. Mężczyzna postanowił wykorzystać lukę w systemie ubezpieczeniowym i wybrał się do lekarza. Tam wyznał, że czuje się kobietą, a urząd przysłał mu nowy certyfikat urodzenia. Wówczas nic nie stanęło na przeszkodzie, aby 23-latek otrzymał od swojego ubezpieczyciela 1100 dolarów zniżki.

Z jednej strony to oszustwo, ale drugiej – kto mógłby podważyć opinię lekarza? Dzięki temu mężczyzna może pochwalić się sporą zniżką za ubezpieczenie OC.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.wp.pl/MW