Zamknij

Zmodernizowany Citroen C4 Cactus. Poznaliśmy ceny [ZDJĘCIA]

Redakcja
21.02.2018 14:14
Zmodyfikowany Citroen C4 Cactus
fot. Facebook

Citroen przedstawił ceny modelu, który przeszedł kilka zmian. W Polsce najnowszą wersję kupimy od 52 990 zł.

W samochodzie francuskiego producenta doszło do sporych zmian nadwozia. Pojawiły się tylne światła LED z efektem 3D, zamontowano nowy przedni pas. Z kolei poduszki airbump znalazły się nie jak wcześniej na środku, ale na dole drzwi. O ile da się opisać przeróbki zewnętrzne, o tyle wewnątrz ciężko jest znaleźć jakiekolwiek różnice — to jednak tylko pozory.

Zmiany wewnętrzne

W kabinie pojawiły się nowe, miękki fotele, co pokazuje, że najnowsza wersja Cactusa ma być o wiele wygodniejsza. Producenci postawili także na zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi (PHC). W porównaniu do Citroena C5 pomysł jest o wiele tańszy. Oprócz tego w aucie zamontowano grubsze boczne szyby, które mają na celu większe wyciszenie samochodu.

Silnik

W Polsce klienci będą mieli do dyspozycji trzy wersje: Live, Feel i Shine i cztery jednostki napędowe: trzy agregaty benzynowe 1.2 o mocy 82, 110 i 130 KM. Czwartą możliwością jest diesel 1.6 o mocy 100 KM. Poza standardową benzyną w reszcie znajdziemy zawieszenie PHC, za które nie będziemy musieli dopłacać ani złotówki.

Cena

Łączny koszt Citroena Cactusa C4 wynosi 52 990 zł za podstawową wersję. Standard obejmuje klimatyzację manualną, elektrycznie otwierane szyby z przodu, system utrzymywania pasa ruchu, a także dotykowy 7-calowy ekran z łącznością Bluetooth. W innych, droższych egzemplarzach znajdziemy przeszklony dach, kamerę cofania, układ Grip Control oraz system audio z sześcioma głośnikami i przestrzennym dźwiękiem.

RadioZET.pl/MW