Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zmodernizowany Mitsubishi Outlander

06.03.2018 13:31
xxx zet

W Genewie zostanie zaprezentowany zmodernizowany model Mitsubishi. Po pięciu latach japoński producent wprowadził szereg zmian w Outlanderze.

Mitsubishi Outlander fot. Mitsubishi / Facebook

Mówić, że nowy Outlander przeszedł kosmetyczne zmiany, to tak jakby skłamać. Zamiast modyfikacji wyglądu azjatycka marka wolała skupić się na poważnej technice. Odświeżona wersja doczekała się premiery w czasie salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Jak na razie ujawniono, zmianie uległ silnik. Zamiast dwulitrowej jednostki napędowej wstawiono agregat o pojemności 2.4 w trybie Atkinsona. Japończycy nie podali konkretnej mocy jednostki.

Biorąc pod uwagę układ elektryczny, to moc została powiększona o 10% tak jak tylny agregat. Zwiększono również o 15% pojemność akumulatorów. W nowym Outlanderze znajdziemy dwa nowe tryby pracy: Sport, który ma zwiększyć przyczepność jazdy po krętej trasie i Snow odpowiedzialny za jazdę po śniegu i śliskiej nawierzchni.

W wyposażeniu Mitsubishi znalazły się nowe reflektory w technologii LED, prostokątne światła przeciwmgłowe oraz większy spojler czy nowe wzory 18-calowych felg.

RadioZET.pl/MW

Oceń