Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znaki drogowe z kotami mają zachęcić kierowców do zdjęcia nogi z gazu

29.11.2017 17:37
xxx zet

Posłowie mają zająć się postulatem, który ma na celu ochronę zwierząt domowych na drogach, o czym poinformowało WP Wiadomości. Pomysłodawcy chcą, by pojawiły się nowe znaki (np. z symbolem kotów), które z założenia miałyby skłonić kierowców do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności.

Znaki drogowe z kotami mają zachęcić kierowców do zdjęcia nogi z gazu fot. materiały prasowe

Znakami ma się zająć m.in. Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt. Zdaniem internautów wprowadzenie zmian może wpłynąć na niepotrzebne wydatki, które i tak nie sprawią, że kierowcy zaczną zwalniać z uwagi na zwierzęta:

"

Skoro nie stosują się do znaków ograniczenia prędkości, to czemu mieliby nagle mieć inny stosunek do znaku z symbolem zwierzęcia? Może to przemówić do wyobraźni tych, którzy wcześniej byli uczestnikami kolizji z udziałem zwierząt, choć niekoniecznie. A i tak wspomniana grupa jest raczej relatywnie nieliczna w ujęciu wszystkich kierujących. "

Inni wskazują na istnienie znaku A-18a, informującego o możliwości napotkania na drodze zwierząt, jednocześnie zobowiązując uczestników ruchu drogowego do zachowania szczególnej ostrożności. Pojawia się zatem pytanie czy jest sens, by powstawały znaki rozróżniające różne gatunki zwierząt?

RadioZET/MS

Zagłosuj

To dobry pomysł?

Oceń