Zamknij

Został zatrzymany do kontroli. Teraz musi zapłacić majątek!

Redakcja
09.07.2018 15:58
samochód ciężarowy
fot. gitd.gov.pl

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy z naczepą. Okazało się, że kierowca nie ma odpowiednich uprawnień. Funkcjonariusze wystawili mężczyźnie mandat na kosmiczną kwotę!

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy DAF z przyczepą. Okazało się, że mężczyzna nie ma ważnego prawa jazdy. Kierujący wyjaśniał, że jest w momencie odbywania kursu, ale z powodu braku czasu nie dał rady zapisać się na egzamin na prawo jazdy kat. C+E. Oprócz tego mężczyzna nie włożył do tachografu karty kierowcy, która straciła ważność niespełna dwa miesiące temu. I znów kierujący tłumaczył się brakiem czasu.

Inspektorzy przeanalizowali dane z urządzenia i uznali, że kierowca dopuścił się aż 30 naruszeń norm czasu pracy. Jednak to nie wszystko.

Samochód ciężarowy jechał na numerach rejestracyjnych przewoźnika zagranicznego. Tymczasem w dokumentacji i wyjaśnieniach mężczyzny wynikało, że wykonywany był transport krajowy przez polskiego przewoźnika. Dalsza kontrola wykazała, że przewoźnik kupił pojazdy za granicą kilka miesięcy wcześniej. Jednak ciężarówki nie zostały przerejestrowane.

Samochód ciężarowy został odholowany na parking administracyjny na koszt przedsiębiorcy. Po zsumowaniu kar przez kontrolerów ITD ich łączna suma wyniosła ponad 67 tysięcy złotych. Na kierowcę został nałożony mandat w wysokości prawie 2,5 tysiąca złotych. Z kolei wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne, za które zgodnie z ustawą może grozić kolejne 10 tysięcy złotych kary.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/gitd.gov.pl/MW