Zamknij

10 interesujących faktów na temat Guns N’ Roses, o których nie miałeś pojęcia!

Redakcja
20.06.2017 13:48
10 interesujących faktów na temat Guns N’ Roses, o których nie miałeś pojęcia!
fot. wikimedia.org, Ed Vill, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Trzeci koncert słynnego amerykańskiego zespołu w Polsce już dzisiaj. Twórcy hitów "November Rain" i "Don’t Cry" zagrają przed kilkudziesięciotysięczną publicznością w Gdańsku. Przygotowaliśmy dla Was najbardziej interesujące ciekawostki na temat tej legendarnej grupy. 

Grupa wystąpi 20 czerwca na stadionie Energa w Gdańsku. To będzie pierwsza od wielu lat szansa, aby zobaczyć zespół w niemal oryginalnym składzie. W trakcie trasy "Not in This Lifetime" fani mogą oglądać na scenie występujących razem Slasha, McKagana i Axla Rose'a.

Wielkie hity Guns N’ Roses

Podczas wtorkowego koncertu widzowie usłyszą blisko trzydzieści utworów z sześciu płyt, które do tej pory wydała grupa. Nie zabraknie legendarnych przebojów takich jak „Sweet Child O' Mine”, „Paradise City”, „November Rain”, „Don’t Cry” czy „Welcome to the Jungle”.

10 faktów na temat Guns N’ Roses, o których nie miałeś pojęcia

Slash, Michael Jackson i Fergie

Co łączy tych artystów? To właśnie z nimi współpracował ten słynny gitarzysta rockowy. Slash wsparł Króla Popu podczas nagrywania albumu „Dangerous” z 1991 roku. To właśnie jego solówki możemy usłyszeć w „Black or White” i „Give In To Me”. Kilkanaście lat później doszło do współpracy Slasha z artystką Fergie, znaną z The Black Eyed Peas. Nagrali razem kawałek „Beautiful Dangerous”, który znalazł się na solowej płycie gitarzysty.

Wielki hit napisany w 5 minut

„Sweet Child O' Mine” z 1987 roku to ogromny przebój, który jest uwielbiany przez miliony słuchaczy. Okazuje się, że jego stworzenie zajęło zespołowi jedynie kilka minut.

Fascynacja wężami

Jedni mają psy, inni koty. Slash postanowił mieć zupełnie inną fascynację. Muzyk jest wielkim fanem węży. Jego zachwyt nad tymi zwierzętami musi być naprawdę ogromny – w jego domu znajdziecie ponad 20 tego typu gadów.

Skład Gunsów zmieniał się już 22 razy

Gunsi to bez wątpienia zespół z przejściami. Świadczy o tym chociażby historia członków zespołu. Od 1985, kiedy grupa została oficjalnie założona, jej skład zmieniał się aż 22 razy.

David Bowie i mama Slasha

Mało kto wie, że coś łączy Slasha z Davidem Bowiem. Okazuje się, ze wiele lat temu matka gitarzysty spotykała się przez jakiś czas z legendarnym twórcą.

Teledysk za 1,5 miliona dolarów

Tyle kosztował teledysk do hitu „November Rain”. W momencie premiery był jednym z najdroższych klipów w historii muzyki. Grupa musiała wydać ogromne pieniądze m.in. na suknię ślubną i budowę kaplicy.

Najdłuższa piosenka w historii, która dotarła do Top 10 listy amerykańskiego Billboardu

Do wspomnianego już wyżej „November Rain” należy bardzo interesujący rekord. To zdecydowanie najdłuższa piosenka, której udało się dotrzeć do najlepszej dziesiątki amerykańskiej listy przebojów Billboard.

Butelka i koniec koncertu

W 1993 roku doszło do incydentu w kalifornijskim Sacramento. Podczas koncertu Gunsów jeden z widzów rzucił w McKagana butelką. Muzycy postanowili przerwać występ i zejść ze sceny.

Najdroższy album w historii muzyki

Album „Chinese Democracy” z 2008 roku ogłoszono jeszcze na długo przed premierą wielkim powrotem Guns N’ Roses. Wydany po 15 latach od ostatniej płyty krążek kosztował fortunę. Produkcja pochłonęła astronomiczną sumę – 13 milionów dolarów. Niestety, pomimo takich kosztów, album nie zaliczył spektakularnego komercyjnego sukcesu.

Nazwa zespołu

Nazwę Guns N’ Roses znają wszyscy. Zastanawialiście się jednak kiedykolwiek, dlaczego właśnie tak nazywa się legendarna grupa? Odpowiedź jest naprawdę prosta. Nazwa wzięła się z połączenia dwóch innych zespołów, do których należeli wcześniej członkowie - L.A. Guns i Hollywood Rose.

RadioZET.pl/gigwise/Rolling Stone/wikipedia/PK