Zamknij

Spotify: 10 najchętniej słuchanych polskich artystów za granicą. Liderem Fryderyk Chopin

Redakcja
11.12.2018 12:52
White headphones and smart phone on wooden table
fot. shutterstock.com

Serwis streamingowy Spofity przygotował interesujący ranking prezentujący najpopularniejszych polskich artystów za granicą. Trzeba przyznać, że zestawienie mocno różni się od tego, które platforma przygotowała na temat najchętniej słuchanych artystów przez polskich słuchaczy.

Spotify podsumowuje 2018 rok w muzyce. Serwis streamingowy opublikował ranking najpopularniejszych polskich artystów słuchanych za granicą. Na 1. miejscu znalazł się Fryderyk Chopin. Przez wielu to właśnie on jest uznawany za najwybitniejszego kompozytora w historii i najsłynniejszego Polaka na świecie.

Ogromną popularnością wśród zagranicznych słuchaczy cieszą się także m.in. producent muzyki elektronicznej Skytech, słynny zespół metalowy Behemoth z Adamem Nergalem na czele, twórca muzyki filmowej Abel Korzeniowski czy pianista Artur Rubinstein.

W zestawieniu pojawia się jedynie dwóch artystów, którzy znaleźli się także na liście najchętniej słuchanych muzyków na terenie Polski. Mowa o Taco Hemingwayu (9. miejsce) i Quebonafide (10. miejsce).

Spotify: 10 najpopularniejszych polskich artystów za granicą

1. Fryderyk Chopin

2. Skytech

3. Marcin Przybyłowicz

4. Behemoth

5. Abel Korzeniowski

6. Tom Swoon

7. Mikołaj Stroiński

8. Artur Rubinstein

9. Taco Hemingway

10. Quebonafide

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/spotify,onet.pl/PK