Zamknij

10 najlepiej zarabiających muzyków na świecie. Te kwoty szokują!

Redakcja
17.07.2017 15:34
10 najlepiej zarabiających muzyków na świecie. Te kwoty szokują!
fot. ons.pl ( Capital Pictures)

Magazyn Billboard zaprezentował długą listę gwiazd muzyki, które były zdecydowanie najlepiej opłacane w trakcie 2016 roku. Sprawdź, którzy artyści nie muszą się martwić o stan swojego konta.

Nie samymi albumami artysta żyje. Najnowszy ranking przygotowany przez amerykański magazyn Billboard pokazuje, że muzycy bogacą się w dzisiejszych czasach przede wszystkim za sprawą wielkich tras koncertowych. Pokazuje to, że organizacja tournée światowego z wieloma koncertami naprawdę się opłaca.

Wielu artystów zarabia miliony także za sprawą własnych marek czy kontraktów ze znanymi markami. Co ciekawe, coraz bardziej liczą się dziś również media strumieniowe. Artyści mogą wzbogacać się za sprawą usług streamingowych. Im więcej mają odtworzeń w tego typu serwisach, tym więcej pieniędzy trafi na ich konta.

Zobacz także

Billboard: 10 najlepiej zarabiających muzyków na świecie w 2016 roku

Zarobki najlepszej dziesiątki muzyków mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak pokazuje zestawienie magazynu Billboard, nie tylko popowi artyści zarabiają miliony. Mimo że jedna gwiazda nie ma sobie równych, świetnie finansowo radzą sobie także rockmani, raperzy i muzycy country.

  1. Beyoncé – 62,1 mln dolarów
  2. Guns N’ Roses- 42,3 mln dolarów
  3. Bruce Springsteen – 42,2 mln dolarów
  4. Drake – 37,7 mln dolarów
  5. Adele – 37 mln dolarów
  6. Coldplay – 32,3 mln dolarów
  7. Justin Bieber – 30,5 mln dolarów
  8. Luke Bryan – 27,3 mln dolarów
  9. Kanye West – 26,1 mln dolarów
  10. Kenny Chesney – 25,4 mln dolarów

Zobacz także

RadioZET.pl/Billboard/PK