12 utworów Linkin Park, których nie da się zapomnieć

21.07.2017 10:26

Świat muzyki nie może otrząsnąć się po informacji o śmierci Chestera Benningtona, lidera Linkin Park. Artysta popełnił samobójstwo. Wspólnie z zespołem nagrał siedem albumów, z których pochodzi wiele znanych do dziś przebojów. Poniżej prezentujemy 12 utworów grupy, o których zawsze będą pamiętać fani muzyki.

12 utworów Linkin Park, których nie da się zapomnieć fot. ons.pl / Photoshot

Chester Bennington, gwiazda Linkin Park, nie żyje. Wokalista został znaleziony martwy w swoim domu w Los Angeles. Jeden z członków grupy – Mike Shinoda – potwierdził tragiczną informację.

„Jestem zszokowany i zrozpaczony, ale to prawda” – napisał na swoim Twitterze.

Bennington zmagał się z poważnymi problemami już od najmłodszych lat. W wieku siedmiu lat artysta był molestowany seksualnie przez jednego z przyjaciół rodziny. Jak sam niejednokrotnie przyznawał w wielu wywiadach, nie był w stanie pozbyć się traumatycznych wspomnień i zdarzało mu się myśleć o samobójstwie. W późniejszych latach uzależnił się od alkoholu i narkotyków.

Śmierć w dniu urodzin najlepszego przyjaciela

Wokalista Linkin Park zmarł 20 lipca – w dniu 53. urodzin Chrisa Cornella. Artysta, znany z zespołów Soundgarten i Audioslave, popełnił samobójstwo po jednym z koncertów w maju tego roku.

Przez wiele lat muzycy byli bliskimi przyjaciółmi. Niejednokrotnie razem koncertowali. Tuż po tragicznej śmierci Cornella, Bennington opublikował wzruszający list, w którym przyznał, że nie wyobraża sobie świata bez niego.

Wielka popularność Linkin Park

Linkin Park to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych formacji XXI wieku. Zespół tworzył przede wszystkim muzykę rockową, ale łączył jednocześnie wiele różnych gatunków – od alternatywnego rocka, przez nu-metal, do elektroniki. Został nagrodzony dwiema prestiżowymi nagrodami Grammy.

Ich debiutanckie dzieło „Hybrid Theory” z 2000 roku sprzedało się w ponad 10 milionach egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych.

Grupa wydała łącznie siedem studyjnych albumów, z których pochodzi wiele znanych przebojów. Mimo że w ostatnich latach zespół zmienił swoje brzmienie na dużo bardziej popowe, wciąż cieszył się ogromną popularnością na całym świecie. W maju tego roku do sklepów trafiła ich najnowsza płyta „One More Light”, która dotarła na sam szczyt listy przebojów w USA.

Od ponad dwóch miesięcy zespół był w trasie koncertowej. 15 czerwca Linkin Park pojawili się po raz ostatni w Polsce – kapela wystąpiła w ramach Impact Festival 2017. Światowe tournée było zaplanowane do listopada.

12 utworów Linkin Park, których nie da się zapomnieć

"What I’ve Done"

"One Step Closer"

"Numb"

"Bleed It Out"

"In The End"

"Leave Out All the Rest"

"Breaking The Habit"

"New Divide"

"Faint"

"Burn It Down"

"Crawling"

"Somewhere I Belong"

RadioZET.pl/PK

Oceń