Zamknij

1. rocznica śmierci Chestera Benningtona. 12 utworów Linkin Park, których nie zapomnimy

Redakcja
20.07.2018 09:11
Chester Bennington Linkin Park
fot. LESZEK KOTARBA / EAST NEWS

Mija pierwsza rocznica śmierci Chestera Benningtona. Lider Linkin Park zmarł 20 lipca 2017 roku. Popełnił samobójstwo w swoim domu. Artysta popełnił samobójstwo. Wspólnie z zespołem nagrał siedem albumów, z których pochodzi wiele znanych do dziś przebojów. Poniżej prezentujemy 12 utworów Linkin Park, o których zawsze będą pamiętać fani muzyki.

Pierwsza rocznica śmierci Chestera Benningtona z Linkin Park

20 lipca mija 1. rocznica śmierci Chestera Benningtona z Linkin Park. Popularny wokalista został znaleziony martwy w swoim domu w Kalifornii. Popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało Chestera Benningtona odkryła pokojówka, która przyszła do jego pokoju, aby poinformować go o czekającym na niego przed domem transporcie. Obok muzyka znaleziono opróżniony do połowy kufel piwa, pustą butelkę po alkoholu i lek na receptę Zolpidem. 

Chester Bennington zmagał się z poważnymi problemami już od najmłodszych lat. W wieku siedmiu lat artysta Linkin Park był molestowany seksualnie przez jednego z przyjaciół rodziny. Jak sam niejednokrotnie przyznawał w wielu wywiadach, nie był w stanie pozbyć się traumatycznych wspomnień i zdarzało mu się myśleć o samobójstwie. W późniejszych latach uzależnił się od alkoholu i narkotyków.

Śmierć w dniu urodzin Chrisa Cornella

Wokalista Linkin Park zmarł 20 lipca — w dniu 53. urodzin Chrisa Cornella. Artysta, znany z zespołów Soundgarten i Audioslave, popełnił samobójstwo po jednym z koncertów w maju 2017 roku.

Przez wiele lat muzycy byli bliskimi przyjaciółmi. Niejednokrotnie razem koncertowali. Tuż po tragicznej śmierci Cornella, Bennington opublikował wzruszający list, w którym przyznał, że nie wyobraża sobie świata bez niego.

Wielka popularność Linkin Park

Linkin Park to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych formacji XXI wieku. Zespół tworzył przede wszystkim muzykę rockową, ale łączył jednocześnie wiele różnych gatunków – od alternatywnego rocka, przez nu-metal, do elektroniki. Został nagrodzony dwiema prestiżowymi nagrodami Grammy.

Ich debiutanckie dzieło „Hybrid Theory” z 2000 roku sprzedało się w ponad 10 milionach egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych.

Grupa wydała łącznie siedem studyjnych albumów, z których pochodzi wiele znanych przebojów. Mimo że w ostatnich latach zespół zmienił swoje brzmienie na dużo bardziej popowe, wciąż cieszył się ogromną popularnością na całym świecie. W maju 2017 roku do sklepów trafiła ich ostatnia płyta „One More Light”, która dotarła na sam szczyt listy przebojów w USA.

15 czerwca 2017 roku Linkin Park pojawili się po raz ostatni w Polsce — kapela wystąpiła w ramach Impact Festival 2017.

12 utworów Linkin Park, których nie da się zapomnieć

"What I’ve Done"

"One Step Closer"

"Numb"

"Bleed It Out"

"In The End"

"Leave Out All the Rest"

"Breaking The Habit"

"New Divide"

"Faint"

"Burn It Down"

"Crawling"

"Somewhere I Belong"

RadioZET.pl/PK