Zamknij

15 wokalistek z całego świata zaśpiewało hymn Księżniczek Disneya. W składzie pojawiła się Polka

23.07.2021 09:54
Disneyland
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Z okazji Wielkiego Święta Księżniczek Disneya 15 wokalistek z całego świata zaśpiewało księżniczkowy hymn "Starting now"/"Każda z nas”. Wśród piosenkarek znalazła się także Polka. 

Z okazji Wielkiego Święta Księżniczek, Disney przygotował coś specjalnego. Powstała międzynarodowa wersja hymnu "Starting now"/"Każda z nas”. W nagraniu utworu wzięło udział 15 artystek z całego świata, w tym reprezentantka Polski.

15 wokalistek z całego świata zaśpiewało "Starting now"/"Każda z nas”

Disney zaprosił 15 wokalistek z całego świata. Efektem tej współpracy jest nowa wersja piosenki napisanej z okazji Wielkiego Święta Księżniczek. Piosenka inspirowana przygodami Księżniczek i Królowych Disneya to hymn na cześć wszystkich bohaterek, które wypełniają nasz świat odwagą i dobrocią. Jej autorami są Jason Mater, Jordan Powers i Darren Criss.

W nagraniu wystąpiły: Brandy – angielski; Leslie Clio – niemiecki; Cerise Calixte – francuski; Noemi – włoski; Nerea Rodríguez – hiszpański (Hiszpania); Karol Sevilla – hiszpański (Ameryka Łacińska); Agnes Nunes – portugalski; Mimi Korg – rosyjski; Alicja Szemplińska – polski; Krisiya – bułgarski ; Feli – rumuński; Gioia Parijs – niderlandzki; Ailee – koreański; Eden Alene – hebrajski oraz Stefania – grecki.

Alicja Szemplińska jako jedna z 15 artystek w hymnie Księżniczek "Starting now”

W zapowiedzi inicjatywy czytamy:

Nowa odsłona piosenki "Starting now” znanej w polskiej wersji jako "Każda z nas” to część Wielkiego Święta Księżniczek – inicjatywy Disneya promującej odwagę i dobro. 15 artystek z całego świata zaśpiewało ją w swoich ojczystych językach.

Wielkie Święto Księżniczek Disneya to całoroczna akcja zainaugurowana w kwietniu 2021 na cześć odwagi i dobroci bohaterek Disneya i ich mocy, by inspirować fanów na całym świecie. Szczodry Kopciuszek, pomysłowa Bella, waleczna Mulan czy żądna przygód Vaiana – Disney składa hołd silnym kobiecym postaciom w akcji, która obejmuje m.in. nowe wydawnictwa (w tym. zbiór nowych opowiadań „Opowieści o odwadze i dobroci”), muzykę, produkty, wydarzenia specjalne i działania dobroczynne.

Na stronie www.disneyprincessstories.pl można bezpłatnie pobrać całkiem nowe historie o Ariel, Roszpunce i Vaianie, które mogą zainspirować młodych czytelników i czytelniczki do codziennych aktów odwagi i dobrych uczynków, by wspólnie zmieniać świat na lepsze. Jedno z opowiadań w zbiorze dedykowane jest Natalii, dwunastolatce z Polski, która okazała wdzięczność personelowi i pacjentom swojego szpitala. Dzięki sprzedaży własnoręcznie robionych upominków zbierała fundusze na leczenie nowotworów u dzieci, które jak ona, borykają się z tą chorobą. Jej dobry uczynek wsparła Fundacja Herosi.