Minęło 18 lat od jedynego i kontrowersyjnego koncertu Whitney Houston w Polsce [WIDEO]

23.08.2017 11:38

W sierpniu 1999 roku Whitney Houston była gwiazdą sopockiego festiwalu. Na występ ten czekało mnóstwo osób. Niestety, polski koncert artystki nie należał do jej najlepszych. Mimo to, wielu fanów nigdy nie zapomni tego dnia.

Minęło 18 lat od jedynego i kontrowersyjnego koncertu Whitney Houston w Polsce [WIDEO] fot. Maciej Kosycarz / KFP / REPORTER

Sopot był pierwszym przystankiem na europejskiej części trasy „My Love Is Your Love World Tour”, podczas której artystka dała ponad 60 koncertów. Amerykańska artystka promowała przede wszystkim wtedy swój czwarty studyjny album.

Whitney Houston została zaskoczona przez pogodę. W trakcie sopockiego festiwalu temperatura utrzymywała się na poziomie zaledwie kilkunastu stopni. Rozczochrana piosenkarka, ubrana w golf, szalik i workowate jeansy, wyszła na scenę Opery Leśnej z  ponad godzinnym opóźnieniem. Podczas koncertu nie zaśpiewała też wszystkich swoich największych przebojów.

Jedną z najbardziej pamiętnych chwil był moment, kiedy w trakcie występu z hitem „My Love Is Your Love” na scenie pojawiła się sześcioletnia wówczas Bobbi Krsitina, dziecko Houston i wokalisty Bobby’ego Browna. Przypomnijmy, że córka muzycznej pary zmarła w 2015 roku. Przyczyną śmierci było zatrucie narkotykami i utonięcie.

Wielka kariera Houston: 7 albumów, 170 milionów sprzedanych płyt, ponad 400 nagród

7 albumów, 170 milionów sprzedanych płyt, ponad 400 nagród. Amerykanka zapisała się na stałe w historii muzyki. Mało któremu artyście udało się sprzedać więcej płyt od niej. W ciągu swojej ponad trzydziestoletniej kariery dała się poznać jako piosenkarka o niebywałym wokalu i charyzmie. Została nagrodzona setkami nagród, w tym siedmioma statuetkami Grammy.

Jej legendarny już przebój „I Will Always Love You” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Bodyguard” z 1992 roku. To najlepiej sprzedający się soundtrack filmowy w historii.

W latach dziewięćdziesiątych artystka wyszła za mąż za piosenkarza Bobby’ego Browna. Kilka lat później zaczęła zmagać się z poważnym problemem narkotykowym. Po bardzo trudnym okresie w swoim życiu, Whitney Houston powróciła do świata muzyki wraz z albumem „I Look To You” w 2009 roku.

Piosenkarka zmarła 11 lutego 2012 roku w pokoju hotelowym na terenie Beverly Hills.

RadioZET.pl/PK

Oceń