21 Savage aresztowany przez służby imigracyjne. Znanemu raperowi grozi deportacja z USA

04.02.2019 13:16

Raper 21 Savage został aresztowany w niedzielę przez służby imigracyjne USA. Grozi mu deportacja. Służby twierdzą, że jego wiza wygasła i przebywa nielegalnie na terenie Stanów Zjednoczonych. Fani rapera są zszokowani, gdyż 21 Savage od zawsze twierdził, iż pochodzi z amerykańskiej Atlanty.

21 Savage zatrzymany przez służby imigracyjne. Raper trafił do aresztu w USA fot. CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER/Reporter/East News

21 Savage zatrzymany przez służby imigracyjne. Raper trafił do aresztu w USA

21 Savage zatrzymany przez amerykańskie służby imigracyjne. W niedzielę raper trafił do aresztu pod zarzutem nielegalnego przebywania na terenie Stanów Zjednoczonych. Jego wiza miała wygasnąć w 2006 roku, rok po przyjeździe do kraju.

Aresztowanie rapera 21 Savage zszokowało jego fanów, ponieważ artysta od początku swojej muzycznej kariery twierdził, że pochodzi z Atlanty. Chętnie opowiadał też o tym w swoich piosenkach. Okazuje się jednak, iż to nieprawda. Amerykańskie służby informują, że 21 Savage jest obywatelem Wielkiej Brytanii.

Cały jego publiczny wizerunek jest oszustwem. Tak naprawdę przyjechał jako nastolatek do USA z Wielkiej Brytanii i sam przedłużył sobie wizę — powiedział rzecznik amerykańskiego urzędu ds. imigracji i kontroli celnej w rozmowie z CNN.

Przedstawiciele rapera nie zdecydowali się na ten moment się skomentować całej sprawy. Artysta przebywa obecnie w areszcie w stanie Georgia. Rozpoczęto już procedurę ekstradycyjną. Grozi mu deportacja.

21 Savage nazywa się naprawdę Sha Yaa Bin Abraham-Joseph. Urodził się w 1992 roku. Wydał dotąd dwa studyjne albumy. Ostatnia płyta „I Am > I Was” pojawiła się pod koniec 2018 roku. Raper zdobył ogromną popularność dzięki gościnnemu udziałowi w przeboju „Rockstar” Post Malone, który jest dwukrotnie nominowany do Grammy 2019.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK

Oceń
Tagi