Zamknij

25 lat od premiery „Bodyguarda”. Nowa płyta Whitney Houston w sklepach!

Redakcja
17.11.2017 16:31
25 lat od premiery „Bodyguarda”. Nowa płyta Whitney Houston w sklepach!
fot. mat. prasowe Sony Music Poland / Randee St Nicholas

Film „Bodyguard” i legendarna ścieżka dźwiękowa obchodzą właśnie 25. urodziny. 17 listopada pojawił się w sklepach zupełnie nowy album „I Wish You Love: More From The Bodyguard”, na którym znalazły się alternatywne, studyjne wersje piosenek z filmu. Nie mogło też zabraknąć innej odsłony słynnego „I Will Always Love You”.

Album "I Wish You Love: More From The Bodyguard” z 14 utworami zawiera m.in. nowe wersje takich przebojów jak „I Will Always Love You” czy „I'm Every Woman”, ale także prywatne materiały Whitney Houston i nagrania z koncertów w Berlinie, Londynie, Nowym Jorku i Filadelfii.

Film „Bodyguard” z udziałem Whitney Houston i Kevina Costnera wszedł na ekrany kin w listopadzie 1992 roku i zarobił ponad 400 milionów dolarów na całym świecie. Ścieżka dźwiękowa do tego filmu stała się najlepiej sprzedającym się soundtrackiem w historii muzyki. Na całym świecie album ten rozszedł się w ponad 17 milionach egzemplarzy.

Wielka kariera: 7 albumów, 170 milionów sprzedanych płyt, ponad 400 nagród

Amerykanka zapisała się na stałe w historii muzyki. Mało któremu artyście udało się sprzedać więcej płyt od niej. W ciągu swojej ponad trzydziestoletniej kariery dała się poznać jako piosenkarka o niebywałym wokalu i charyzmie. Została nagrodzona ponad czterystoma nagrodami, w tym siedmioma statuetkami Grammy.

Nagrała takie niezapomniane hity jak „Greatest Love of All”, „I Have Nothing”, „I'm Every Woman”, „My Love Is Your Love” czy legendarne już „I Will Always Love You”.

W latach dziewięćdziesiątych artystka wyszła za mąż za piosenkarza Bobby’ego Browna. Kilka lat później zaczęła zmagać się z poważnym problemem narkotykowym. Po bardzo trudnym okresie w swoim życiu, Whitney Houston powróciła do świata muzyki wraz z albumem „I Look To You” w 2009 roku.

Piosenkarka zmarła 11 lutego 2012 roku w pokoju hotelowym na terenie Beverly Hills.

RadioZET.pl/SonyMusicPoland/PK