Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Eminem kończy dziś 45 lat! Tak zmieniła się gwiazda rapu [ZDJĘCIA]

17.10.2017 10:30

O takiej karierze marzy każdy początkujący artysta. Świetnie sprzedające się albumy, wiele przebojów, mnóstwo nagród Grammy. Nic dziwnego, że przez wielu nazywany jest królem rapu. Dziś Eminem obchodzi 45. urodziny. Pora więc przypomnieć jego zmiany w wyglądzie i największe hity.

Eminem kończy dziś 45 lat! Tak zmieniła się gwiazda rapu [ZDJĘCIA] fot. Mary Evans Picture Library/EAST NEWS

Eminem, a tak naprawdę Marshall Bruce Mathers III, urodził się 17 października 1972 roku. Swoje debiutanckie dzieło „Infinite” wydał w 1996 roku, ale to dopiero kolejny album „The Slim Shady LP” (1999) zapoczątkował jego drogę na szczyt. Płyta sprzedała się w wielomilionowym nakładzie i przyniosła mu dwie nagrody Grammy.

Rok później było jeszcze lepiej. Krążek „The Marshall Mathers LP” zrobił wielką furorę na całym świecie. W pierwszym tygodniu od wydania sprzedał się w 1,78 milionach egzemplarzy w USA, co czyni go najszybszym sprzedającym się albumem w historii amerykańskiego rynku muzycznego.

W 2002 roku swoją premierę miał film „8 mila”, w którym Eminem zagrał główną rolę. Produkcja spotkała się z wieloma pozytywnymi recenzjami, a ścieżka dźwiękowa osiągnęła niebywały sukces sprzedając się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Singiel „Lose Yourself”, promujący film, stał się jednym z najważniejszych hitów rapera w karierze i zgarnął prestiżowego Oscara w kategorii „najlepsza oryginalna piosenka”.

Wszystkie kolejne albumy Eminema cieszyły się ogromną popularnością oraz przyniosły mu wiele nagród (15 statuetek Grammy) i przebojów. Raper jest dziś znany z takich utworów jak m.in. „Without Me”, „Stan”, „The Real Slim Shady”, „Just Lose It”, „We Made You”, „Not Afraid” czy „Beautiful”.

Artysta chętnie też współpracuje z innymi artystami. Wielkie przeboje „Love The Way You Lie” i „The Monster” stworzył wspólnie z Rihanną. Nagrywał także m.in. z Sią, Bruno Marsem, Pink, Akonem czy Nicki Minaj.

Nowy album

Wszystko na to wskazuje, że kolejne muzyczne dzieło Eminema jest już skończone i niedługo usłyszymy jego nowe utwory. Informację potwierdził ostatnio jeden z producentów. Będzie to pierwszy od czterech lat studyjny album Eminema.

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi