Znamy szczegóły festiwalu w Opolu! Telewizja Polska podpisała umowę z miastem

31.01.2018 15:24

Tym razem negocjacje pomiędzy TVP a prezydentem Opola zakończyły się sukcesem. 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej zostanie zorganizowany w dniach 8-10 czerwca. Telewizja podpisała właśnie umowę z miastem.

Znamy szczegóły festiwalu w Opolu! Telewizja Polska podpisała umowę z miastem fot. ons.pl

W środę prezes TVP Jacek Kurski i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisali umowę na organizację tegorocznego festiwalu w Amfiteatrze Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

— Umówiliśmy się z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim, że zeszłoroczny kontredans wokół Festiwalu traktujemy jako zorganizowaną, przemyślaną i uzgodnioną akcję promocyjną Festiwalu w Opolu, która wyszła na dobre chyba wszystkim. I Opolu, i Telewizji Polskiej — powiedział Jacek Kurski w trakcie wspólnej konferencji z prezydentem miasta.

Data festiwalu i szczegóły koncertów

Tegoroczny opolski festiwal odbędzie się w dniach 8-10 czerwca.

Jak poinformował prezes Telewizji Polskiej, w trakcie 55. edycji odbędzie się sześć wydarzeń, w tym znane już dobrze koncerty debiutów i premier. Nie zabraknie też koncertów poświęconych jubileuszowi 55-lecia festiwalu i stuleciu polskiej piosenki w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jedną z największych atrakcji czerwcowej imprezy ma być jednak przegląd piłkarskich przebojów.

— Cztery dni przed rozpoczęciem Mundialu w Rosji [...] będziemy mieli przegląd piłkarskich piosenek polskiej muzyki, od „Entliczka, pentliczka” Bohdana Łazuki, przez „Futbol, futbol” - [...] z 1974 roku Maryli Rodowicz i kilkanaście innych tego rodzaju wykonań. To będzie niezapomniany koncert” — dodał Jacek Kurski.

2017 rok pełen problemów

Przypomnijmy, że początkowo 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, który miał odbyć się w czerwcu, został odwołany. Miasto wypowiedziało umowę TVP na organizację imprezy.

Telewizji Polskiej udało się jednak dojść do porozumienia z prezydentem Opola. Festiwal ostatecznie zorganizowano w dniach 15–17 września 2017 roku.

RadioZET.pl/PAP/PK

Oceń
Tagi