Zamknij

8 wielkich piłkarskich hitów. Bez tych przebojów nie ma mundialu! [WIDEO]

Redakcja
14.06.2018 11:21
Shakira Ricky Martin
fot. Youtube (Shakira, Ricky Martin)

W czwartek, 14 czerwca rozpoczynają się MŚ 2018 w Rosji. Trudno wyobrazić sobie mundial bez piłkarskich hitów, które zagrzewają piłkarzy do walki na boisku. Oto 8 wielkich mundialowych przebojów!

8 wielkich piłkarskich hitów. Przeboje na mundial

Te piosenki piłkarskie zapisały się już w historii piłki nożnej. 

„Waka Waka (This Time For Africa)”

Piosenka Shakiry, która powstała na potrzeby mundialu 2010 w RPA, jest uznawana dziś za największy piłkarski przebój w historii. Mimo kilku lat od premiery wciąż robi furorę w internecie i jest słuchana przez miliony słuchaczy.

„We Are The Champions”

Legendarny przebój grupy Queen był jedną z piosenek promujących MŚ 1994 w Stanach Zjednoczonych. Dziś wiele osób nie wyobraża sobie sportowych wydarzeń bez tego hitu.

„Wavin' Flag”

Czytając komentarze internautów, można śmiało stwierdzić, że hit K'naan, który robił furorę podczas MŚ 2010 w RPA, jest wciąż jednym z ulubionych mundialowych przebojów kibiców. Obok takiego refrenu ciężko przejść obojętnie!

„Futbol”

To już tyle lat, a „Futbol” Maryli Rodowicz wciąż zachwyca. Legenda polskiej muzyki wykonała swój piłkarski hit na otwarciu mundialu 1974 w Monachium. Co ciekawe, ten polski przebój został doceniony kilka lat temu przez prestiżowy „Billboard”. Amerykański magazyn umieścił „Futbol” w rankingu dziesięciu najlepszych mundialowych utworów w historii.

„La Copa de la Vida/The Cup of Life”

Przebój Ricky’ego Martina doczekał się dwóch wersji językowych: angielskiej oraz hiszpańskiej. Trzeba przyznać, że hit mundialu 1998, który odbywał się we Francji, nie traci na aktualności i wciąż zachwyca kibiców piłki nożnej.

„La La La”

Od wielu lat Shakira jest nazywana specjalistką od piłkarskich przebojów. Trudno się z tym nie zgodzić. Po słynnym „Waka Waka” artystka nagrała kolejny hit. „La La La” zagrzewało do walki piłkarzy podczas niedawnego mundialu w Brazylii.

„Samba E Gol/Samba Do Brasil

Ten hit znają wszyscy! Jeden z wielkich przebojów mundialu 1998, który odbywał się na francuskich boiskach. Co ciekawe, piosenka grupy Bellini w oryginale nazywała się „Samba de Janeiro”. W 2014 roku powstała kolejna wersja hitu zatytułowana „Samba Do Brasil”.

„We Are One (Ole Ola)”

Nie jest to może tak świetny utwór jak „Waka Waka”, ale trzeba przyznać, że taneczny hit Pitbulla i Jennifer Lopez sporo namieszał na listach przebojów. W piosence promującej mundial 2014 możemy usłyszeć sporo latynoskich dźwięków oraz brazylijskiej samby.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK