Zamknij

97-latka gwiazdą zespołu death metalowego. Przeżyła Holocaust [WIDEO]

Redakcja
21.01.2019 12:48
Inge Ginsberg & the TritoneKings
fot. Youtube (ManhattanCamerata)

Inge Ginsberg to 97-letnia Austriaczka, która mimo sędziwego wieku nie przestaje spełniać swoich muzycznych marzeń. Kobieta jest wokalistką death metalowego zespołu Inge & the TritoneKings, w którym śpiewa swoją własną poezję.

Inge Ginsberg to internetowa sensacja. 97-latka jest liderką zespołu Inge & the TritoneKings, z którym gra muzykę death metalową. Co więcej, w piosenkach kobieta śpiewa swoją własną poezję. Kilka lat temu zasugerowano jej, że teksty jej autorstwa świetnie sprawdziłyby się w muzyce heavymetalowej. 

Nazywana „death metalową babcią” Inge Ginbserg występowała ze swoim zespołem w szwajcarskim „Mam Talent”. Próbowali także swoich sił w amerykańskiej wersji popularnego programu, gdzie pojawili się na przesłuchaniu. Grupa z 97-latką na czele brała także udział w szwajcarskich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Kobieta i jej zespół doczekali się nawet filmu dokumentalnego „Death Metal Grandma”.

Inge Ginsberg urodziła się w Austrii. W trakcie II wojny światowej kobiecie udało się przeżyć Holocaust i wyjechać do Stanów Zjednoczonych, gdzie razem ze swoim mężem zaczęła pracować w branży muzycznej. Tam tworzyli teksty i komponowali muzykę dla największych amerykańskich gwiazd, m.in. Nata King Cole’a, Doris Day czy Deana Martina. Obecnie mieszka w Szwajcarii.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK