Zamknij

ABBA ogłasza koniec kariery. Zespół nagrał ostatni album

28.10.2021 12:24
ABBA
fot. Anwar Hussein/Press Association/East News

ABBA potwierdziła koniec kariery. Zespół ogłosił, że płyta "Voyage", która ukaże się już wkrótce, będzie ostatnią w dyskografii formacji.

ABBA po długich latach wyczekiwania przez fanów, powróciła. Muzycy zaprezentowali nowe utwory i zapowiedzieli trasę koncertową. Niestety radość słuchaczy legendarnej formacji nie potrwa długo. Artyści ogłosili właśnie koniec kariery.

ABBA kończy karierę i wydaje ostatni album "Voyage"

Po latach spekulacji i plotek o powrocie, we wrześniu ABBA opublikowała dwa nowe single. Muzycy po 40 latach zaprezentowali niepublikowane wcześniej kawałki. Jednak to nie wszystko, zespół ogłosił również wirtualne koncerty, na których fani zobaczą awatary muzyków w towarzystwie żywego, 10-osobowego zespołu.

Z kolei album, na którym znajdą się nowe single i inne kawałki, których nie słyszał wcześniej żaden fan formacji, ukaże się 5 listopada 2021 roku. Grupa ogłosiła, że będzie to ich ostatnia płyta w karierze.

ABBA wróciła po 40 latach i ogłosiła koniec kariery

Podczas wywiadu z "The Giardian", Benny Andersson i Bjorn Ulvaeus poinformowali, że ich najnowsze wydawnictwo i plany koncertowe będzie ostatnią aktywnością zespołu. ABBA oficjalnie kończy karierę.

Anderson z niemałą trudnością przyznał:

To już koniec, to już ten czas.

Artysta zaznaczył również, że w 1982 roku nikt z zespołu nie wypowiedział takich słów, co podkreśla ich powagę i nieodwracalność.

W 1982 roku nie powiedzieliśmy nigdy wprost, że "kończymy". Nie twierdziliśmy, że ABBA nie powróci. Ale dzisiaj mogę jasno powiedzieć: to koniec.

Plotki na temat końca kariery ABBY pojawiały się już wcześniej. Agnetha Faltskog w jednym z wywiadów przyznała, że członkowie zespołu mają już swoje lata, zmagają się z dolegliwościami, a przyszłość dotycząca ich współpracy jest bardzo niepewna.

RadioZET.pl/The Guardian/Interia