Zamknij

ABBA powraca z nową muzyką. Björn Ulvaeus zdradza szczegóły

Piotr Krajewski
04.04.2019 17:41
ABBA powraca z nową muzyką Björn Ulvaeus zdradza szczegóły
fot. CHARLES KNIGHT / Rex Features/EAST NEWS

ABBA miała powróci z nową muzyką pod koniec 2018 roku. Do premiery nowych piosenek jednak nie doszło. Członek zespołu Björn Ulvaeus poinformował ostatnio w wywiadzie dla duńskiej gazety, że premierowe utwory ukażą się jesienią tego roku.

ABBA to zespół, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Kultowe przeboje i miliony sprzedanych płyt sprawiły, że grupa z Szwecji stała się popkulturowym fenomenem.

W 2018 roku świat obiegła informacja o reaktywacji zespołu i pomyśle trasy koncertowej z hologramami członków. ABBA zapowiedziała nawet premierę dwóch nowych piosenek zatytułowanych „I Still Have Faith In You” i „Don't Shut Me Down”. Utwory nie ujrzały jednak światła dziennego, a cały projekt wirtualnego tournée opóźnił się.

ABBA powraca z nową muzyką

Björn Ulvaeus, jeden z współzałożycieli ABBY, potwierdził w najnowszym wywiadzie dla duńskich mediów, że nowe piosenki ukażą się jesienią tego roku, najprawdopodobniej we wrześniu lub październiku. Szczegóły na temat trasy koncertowej z hologramami nie są znane.

ABBA to ikona muzyki popularnej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ta legendarna szwedzka grupa wygrała w 1974 roku Konkurs Piosenki Eurowizji z wielkim przebojem „Waterloo”.

W kolejnych latach zespół sprzedał kilkaset milionów płyt na całym świecie, a hity „Mamma Mia”, „Dancing Queen” i „Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)” to dziś niezapomniane przeboje. Za swoje muzyczne sukcesy grupa została wprowadzona m.in. do prestiżowego „Rock and Roll Hall of Fame”. Co ciekawe, w 2013 roku ABBA doczekała się także własnego muzeum — miejsce można zwiedzać w Sztokholmie.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl/PK