Zamknij

ABBA powróciła po 40 latach. Zespół opublikował nowe utwory, zapowiedź płyty i wyjątkowego koncertu

03.09.2021 09:51
ABBA
fot. mat. prasowe/Universal Music Polska

ABBA po 40 latach naprawdę powróciła. Artyści opublikowali w sieci dwa nowe utwory. Oprócz tego zapowiedzieli płytę oraz koncert, inny niż wszystkie.

ABBA naprawdę to zrobiła. Po 40 latach muzycy opublikowali dwa nowe utwory i zapowiedzieli płytę "Voyage" nawiązującą tytułem do ich wielkiego hitu. Artyści zrealizują również rewolucyjny koncert. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid wystąpią cyfrowo z 10-osobowym zespołem w specjalnie zbudowanej w Londynie arenie. Koncerty rozpoczną się 27 maja 2022.

ABBA z dwoma nowymi utworami. Kiedy premiera płyty?

Po kilku latach zapowiedzi, plotek i obietnic, że ABBA przygotowuje nowy album, wreszcie są. Zespół opublikował dwa premierowe kawałki, które zapowiadają wydawnictwo "Voyage". Materiał trafi do sprzedaży 5 listopada 2021.

Premierowych singli możecie posłuchać poniżej:

ABBA - Don't Shut Me Down

ABBA - I Still Have Faith In You

ABBA powraca, zapowiada płytę i koncerty

Nagrania nowego materiału ABBY odbyły się w sztokholmskim studiu Riksmixningsverket należącym do Benny’ego. Artyści zapowiedzieli również trasę koncertową ABBA Voyage, która rozpocznie się 27 maja 2022 roku w ABBA Arena, najnowocześniejszym obiekcie wybudowanym specjalnie na potrzeby zespołu. Hala znajduje się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie i pomieści 3000 widzów. Rejestracja do zakupu biletów rozpoczęła się w czwartek, 2 września, o 19:00 polskiego czasu na stronie abbavoyage.com. Ogólna sprzedaż rusza we wtorek, 7 września.

ABBA zapowiada wyjątkowe wydarzenie słowami:

Prawdę mówiąc, główną inspiracją do powrotu do studia było nasze zaangażowanie w stworzenie najdziwniejszego i najbardziej spektakularnego koncertu, o jakim mogliście zamarzyć. Będziemy mogli usiąść na widowni i zobaczyć nasze cyfrowe wcielenia, które wykonają nasze utwory na specjalnie wybudowanej scenie w Londynie wiosną 2022. Dziwne i fantastyczne!

Benny: – Ciężko stwierdzić, który element całego projektu sprawił mi najwięcej radości. Czy to zaangażowanie w tworzenie koncertu czy powrót z całym zespołem do studia po 40 latach… Myślę, że ponowne usłyszenie śpiewu Fridy i Agnethy jest trudne do przebicia. Gdy przyjdziesz na nasze koncerty w niezwykłej arenie w Londynie, zobaczysz całą naszą czwórkę z absolutnie najlepszym 10-osobowym zespołem. Nawet jeśli nie będziemy tam ciałem, będziemy dokładnie na scenie, a wszystko za sprawą cudownej ekipy Industrial Light & Magic.

Anni-Frid: – Nasze pierwsze sesje w 2018 były bardzo miłym doświadczeniem, więc gdy Benny zadzwonił z pytaniem, czy chciałabym zaśpiewać więcej, podskoczyłam z radości! I to jakie piosenki! Mnóstwo szacunku i miłości dla tych kompozytorskich geniuszy! Ponowne spotkanie zespołu było czystą radością. Jestem bardzo zadowolona z naszej pracy i mam nadzieję, że nasi fani będą czuli podobnie.

Agnetha: – Nie miałam pojęcia czego się spodziewać, kiedy wróciliśmy do studia… Ale u Benny’ego czujemy się bardzo bezpiecznie. Zanim się obejrzałam, już świetnie się bawiłam! Nie mogę uwierzyć, że wreszcie nadszedł moment, w którym dzielimy się naszym projektem z całym światem.

Björn: – Anni-Frid i Agnetha to najwspanialsze wokalistki. Zbierałem szczękę z podłogi, gdy usłyszałem ich wokale w dwóch nowych utworach. To prawdziwe artystki; zupełnie niezainteresowane blichtrem kojarzącym się z gwiazdami pop. One po prostu cieszą się, że mogą spędzić kreatywny czas w studiu. „Voyage” tchnęło w nas nowe życie w bardzo wielu wymiarach.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]