Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

ALMA prezentuje nową piosenkę „Cowboy” [WIDEO]

11.10.2018 11:41

Po lecie ze spektakularnymi występami na takich festiwalach jak Open’er, Reading, Leeds, Flow, Queens of Pop, Longitute, Ruisrock czy The Great Escape oraz wspólnych występach z Halsey, fińska gwiazda pop ALMA powraca z zupełnie nowym kawałkiem „Cowboy”. Premiera piosenki odbyła się na antenie Radia ZET w środowy wieczór.

Alma fot. mat. prasowe

„Cowboy” jest pierwszym utworem zapowiadającym debiutancki album długogrający ALMY, który ukaże się w 2019 roku. Autorką kawałka jest sama artystka, która mogła liczyć na songwriterskie i producenckie wsparcie Justina Trantera (Gwen Stefani, Justin Bieber), Sarah Hudson (Nicki Minaj, Ariana Grande, Halsey) i BloodPop (HAIM, Grimes). „Cowboy” to wyraz niezwykłego i unikatowego talentu kompozytorskiego ALMY.

Piosenka jest również najbardziej osobistą w dotychczasowym dorobku artystki. Jak mówi sama ALMA: - Kiedy po raz pierwszy opuściłam rodzinne miasto, by pojechać do Los Angeles i tam pisać kawałek, czułam się bardzo malutka i zastraszona – tak jakby świat wokół mnie był zdecydowanie za duży. Sporo czasu zajęło mi odnalezienie swojego miejsca i rozpracowanie, co tak naprawdę chciałabym przekazać. Na początku miałam opory, by nie odsłonić się za bardzo. My Finowie jesteśmy bardzo skryci. Odkrywanie własnej tożsamości zajęło mi więc sporo czasu. Bardzo pomogło mi stworzenie alter ego – zostałam kowbojem. „Cowboy” opowiada o potrzebie bycia odważnym, o tym, byśmy nie przepraszali za to, jacy jesteśmy. To pochwała wolności i naturalności.

Za sprawą EP-ki „Dye My Hair”, wielkich hitów „Chasing Highs”, „Phases” ft. French Montana oraz mixtape’u „Heavy Rules”, ALMA zgromadziła dotychczas ponad 350 mln streamów w Spotify.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi