Zamknij

Aaron Carter poważnie chory. Dawny idol nastolatek cierpi na schizofrenię i dwubiegunowość

Piotr Krajewski
12.09.2019 15:55
Aaron Carter cierpi na schizofrenię i dwubiegunowość poważne problemy psychiczne artysty
fot. EAST NEWS, Youtube

Aaron Carter przyznał się do poważnych problemów psychicznych. W trakcie wizyty w programie „The Doctors” amerykański muzyk i dawny idol nastolatek wyznał, że zmaga się m.in. z schizofrenią i chorobę afektywną dwubiegunową.

Aaron Carter cierpi na schizofrenię i dwubiegunowość. Problemy psychiczne muzyka

Aaron Carter pojawił się w amerykańskim programie „The Doctors”, w którym opowiedział szczerze o swoich problemach psychicznych.

Wokalista otwarcie przyznał, że cierpi na kilka poważnych zaburzeń. Zdiagnozowano u niego schizofrenię, chorobę afektywną dwubiegunową, stany lękowe, nerwicę i depresję. 31-latek przyszedł do studia z torbą pełną leków, które przepisali mu w ostatnim czasie psychiatrzy.

Tak wygląda moja rzeczywistość. Nie mam nic do ukrycia — powiedział artysta i wymienił wszystkie nazwy lekarstw, które musi obecnie zażywać.

W programie „The Doctors” Aaron Carter pojawił się razem ze swoją matką. Muzyk opowiedział o jej trudnych zmaganiach z alkoholizmem. Jak przyznał, kobieta jest obecnie w bardzo złym stanie i potrzebuje pomocy.

Aaron Carter był idolem nastolatek

Aaron Carter rozpoczął karierę muzyczną niezwykle wcześnie. Swój debiutancki krążek z 1997 roku wydał nie mając nawet dziesięciu lat. Wielką popularność zyskał za sprawą utworu „I Want Candy”, który cieszył się zainteresowaniem także w Europie.

Młodszy brat Nicka Cartera ze słynnego boysbandu Backstreet Boys skupiał się nie tylko na muzyce. Chętnie występował także w serialach (m.in. „Lizzie McGuire” i „Sabrina, nastoletnia czarownica”) oraz filmach. 

W późniejszych latach popularność Aarona Cartera drastycznie spadła, a artysta zaczął mieć coraz poważniejsze problemy. Wpadł w depresję, zaczął imprezować, dużo pić i zażywać narkotyki. Dawny idol nastolatek stracił wszystkie oszczędności, miał kłopoty z prawem, popadł w nałogi i trafił do zakładu leczenia uzależnień. Pojawiły się również poważne zaburzenia odżywiania, co spowodowało u Amerykanina drastyczną utratę wagi.

RadioZET.pl/people.com/PK