Zamknij

Adam Konkol z zespołu "Łzy" o swojej chorobie. "Po raz kolejny podarowano mi życie"

14.08.2020 18:17
Adam Konkol
fot. Tricolors/ East News

Adam Konkol, założyciel zespołu „Łzy” choruje na zespół Eisenmengera, czyli naczyniową chorobę płuc. W  rozmowie z „Super Expressem” muzyk zdradził, jak wygląda jego codzienność. Powiedział też, jak się obecnie czuje.

Adam Konkol z "Łez" o swojej chorobie. Muzyk popularnego zespołu zdradził, jak obecnie się czuje

Adam Konkol, założyciel zespołu „Łzy" jest chory na zespół  Eisenmengera, czyli naczyniową chorobę płuc.  Muzyk mimo choroby robi wszystko, aby żyć normalnie. Zdradził, że czuje się dużo lepiej, niż przed laty.

"Czuję się lepiej, niż kiedy miałem 25 lat, a mam już 45. Wciąż biorę mnóstwo leków, ale medycyna, jeśli chodzi o moją wadę serca, znacznie poszła do przodu. Dzięki temu po raz kolejny podarowano mi życie. Codziennie zażywam lek, który pozwala mi funkcjonować prawie tak samo jak zdrowemu człowiekowi" – powiedział muzyk w rozmowie z „Super Expressem”.

Adam Konkol zdradził również, że choć jego leczenie jest drogie, lek jest refundowany. Jednak wiele lat temu, część zarobionych przez niego pieniędzy przeznaczał na leczenie.

 "Moje leczenie jest kosztowne, ale już refundowane. Kiedyś tak nie było i znaczną część zarabianych na muzyce pieniędzy wydawałem, żeby ratować siebie. Na szczęście szybka popularność sprawiła, że na finanse nie mogłem narzekać, więc udało mi się przetrwać najgorsze czasy. Teraz już nie muszę się martwić, bo leki są na NFZ" - powiedział.

Adam Konkol o pandemii koronawirusa. Bał się wychodzić z domu

Konkol podkreślił też, że początek pandemii koronawirusa był dla niego bardzo ciężki. Muzyk bardzo bał się o swoje zdrowie.

"Na początku bardzo się bałem, że jak zachoruję, to koniec. Pierwsze trzy tygodnie nie wychodziłem nigdzie z domu. Dopadł mnie wielki niepokój, ale moja profesor uspokoiła mnie, że bardziej chodzi o odporność, a tę mam dobrą, więc nie powinienem zachorować, a jak zachoruję, to przejdę bezobjawowo. Teraz podchodzę do tego bardziej na luzie"  - podkreślił w "Super Expressie".

Adam Konkol jest gitarzystą, perkusistą, kompozytorem oraz założycielem popularnej grupy "Łzy". W 2009 roku poślubił Angelikę Kwiatek, z którą ma dwójkę dzieci: córkę Nadię i syna Michała.

Posłuchaj podcastu

RadioZEt.pl