Zamknij

Adam Nergal Darski wywołał kolejną burzę. Zwrócił się do fanów: "Nie bądźcie covidiotami"

22.11.2021 17:24
Adam Nergal Darski
fot. VIPHOTO/East News

Adam Nergal Darski opublikował w sieci zdjęcie z kolejnego szczepienia. Zaapelował do fanów, żeby nie byli "covidiotami" i również skorzystali z tego rozwiązania.

Adam Nergal Darski słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i gestów, za które nie raz został już oskarżony. Artysta nie ukrywa, że sposób w jaki komunikuje się ze światem, jest celowy. Muzyk twierdzi, że mocne słowa znacznie częściej wywołują pożądaną przez niego reakcję u odbiorców. Darski chce namawiać ludzi do myślenia, egzekwowania ogólnie przyjętych prawd oraz otwartego dialogu.

Adam Nergal Darski opublikował zdjęcie z ostatniego szczepienia

Muzyk od początku pandemii stawał po stronie nauki i medycyny. Nie należy do grona celebrytów, którzy doszukują się w światowej zarazie przemyślanego ataku rządzących czy sztucznego odwracania uwagi od innych problemów. Był również jednym z artystów, którzy w mediach społecznościowych promowali szczepienia.

Osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionek około pół roku temu, mogą powoli zgłaszać się na kolejny zastrzyk. Taką decyzję podjął również Nergal. Muzyk po raz kolejny opublikował swoje zdjęcie, na którym przyjmuje szczepionkę i zaapelował do swoich fanów o to samo.

Nergal wywołał burzę pod postem na Instagramie: Nie bądźcie covidiotami

Oczywiście Darski nie byłby sobą, gdyby nie użył w apelu mocnych słów. Artysta porównał sceptycyzm wobec szczepień do wyznawania przestarzałych religii.

Dziś nawet tematy religijne nie są tak polaryzujące, jak te dotyczące szczepień. Ale mają one ze sobą wiele wspólnego. Możesz zaufać nauce lub dalej żyć z przestarzałymi pseudowierzeniami. Ale nie daj Boże, żebyś poważnie zachorował.

Muzyk spuentował wypowiedź bezpośrednim zwrotem do swoich obserwujących:

Pomyślcie o innych. Nie bądźcie covidiotami, bądźcie dla siebie dobrzy.

Wpis wywołał burzę w komentarzach pod zdjęciami. Pojawiły się zdania, że nawet po zachętach Nergala, jego fani nie mają zamiaru przyjąć szczepionek. Inni ironizowali, że czekają na 12. dawkę, a niektórzy poinformowali, że po takim wpisie nie będą więcej obserwować muzyka. Wśród wielu słów krytyki znalazły się jednak wpisy, które popierały postawę metalowca.