Zamknij

Adam Palma wygrał z koronawirusem. Polski gitarzysta omal nie umarł w szpitalu: "To cud, że żyję"

Piotr Krajewski
01.06.2020 12:14
Adam Palma wygrał z koronawirusem polski gitarzysta omal nie umarł w szpitalu to cud ze zyje
fot. Instagram

Adam Palma to polski gitarzysta, który na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii. Kilka tygodni temu muzyk zaraził się koronawirusem. Jego stan zdrowia drastycznie się pogorszył i walczył o życie w szpitalu. Teraz Adam Palma poinformował, że pokonał chorobę, mimo że lekarze sądzili, że umrze.

Adam Palma pokonał koronawirusa. Polski gitarzysta omal nie umarł w szpitalu

Adam Palma, polski gitarzysta mieszkający w Manchesterze, zmagał się z koronawirusem. Przebieg choroby był na tyle poważny, że 45-letni muzyk walczył o życie w szpitalu. Okazuje się, iż lekarze sądzili, iż artysta może nie przeżyć.

Po wielu tygodniach w szpitalu Adam Palma opublikował nowy wpis w mediach społecznościowych, w którym poinformował, że pokonał koronawirusa i powoli wraca do zdrowia. Jak sam przyznał, to cud, że żyje.

 Lekarze powiedzieli, że to cud, że nadal tu jestem. W pewnym momencie sądzili, że umrę. Wczoraj, pierwszy raz od 50 dni, spotkałem się z rodziną. Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny — napisał artysta.

Adam Palma mieszka od wielu lat w Wielkiej Brytanii, gdzie jest wykładowcą na The University of Salford. Występował również w wielu programach telewizyjnych i radiowych oraz współpracował z popularnymi muzykami, m.in. Al Di Meola, Bireli Lagrene, Tommy Emmanuel, Hamish Stuart czy Robbie McIntosh. W 2019 roku wydał płytę "Adam Palma Meets Chopin", na którym znalazły się utwory Fryderyka Chopina nagrane na gitarze akustycznej. Na albumie pojawił się m.in. Leszek Możdżer.

RadioZET.pl/PK