Adele pobije rekord frekwencji na stadionie Wembley? Jej cztery koncerty może zobaczyć blisko 400 tysięcy ludzi!

28.06.2017 13:59

Czegoś takiego Wembley najprawdopodobniej jeszcze nie widział. W ciągu najbliższych dni Adele wystąpi czterokrotnie na jednym z największych stadionów świata. Wszystko na to wskazuje, że padnie wtedy rekord frekwencji.

Adele pobije rekord frekwencji na stadionie Wembley? Jej cztery koncerty może zobaczyć blisko 400 tysięcy ludzi! fot. wikimedia.org / Kristopher Harris / Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Adele wystąpi w rodzinnym Londynie 28 i 29 czerwca oraz 1 i 2 lipca. Finałowe koncerty jej światowej trasy koncertowej będą najprawdopodobniej największym wydarzeniem w historii stadionu Wembley. Bilety są już niemal wyprzedane.

Liczba widzów może sięgnąć podczas jednego występu aż 98 tysięcy. Takiego wyniku nie osiągnął żaden artysta od czasów wybudowania nowego stadionu w 2007 roku. Obecny rekord należy do grupy U2, której show oglądało 92 tysiące widzów w 2009 roku.

W ciągu jedynie czterech dni Adele może zgromadzić na wielkim Wembley blisko 400 tysięcy osób. Czegoś takiego nikt jeszcze nie dokonał.

Adele Live 2016/2017

Koncerty w Londynie zakończą światową trasę artystki, która rozpoczęła się w lutym 2016 roku. Wielkie tournée promujące przede wszystkim hitowy album „25” odniosło ogromny komercyjny sukces na całym świecie. W ciągu tych kilkunastu miesięcy Adele zagrała blisko 120 koncertów w różnych częściach globu. Pojawiła się m.in. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii czy Nowej Zelandii. Trasa nie dotarła jednak do Polski.

Każdego wieczoru piosenkarka prezentowała prawie 20 utworów, w tym swoje największe przeboje takie jak „Rolling In The Deep”, „Hello”, „Someone Like You”, „Set Fire to the Rain” czy pochodzący z filmu o Jamesie Bondzie „Skyfall”.

RadioZET.pl/musicweek.com/PK

Oceń
Tagi