Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Adele pobije rekord frekwencji na stadionie Wembley? Jej cztery koncerty może zobaczyć blisko 400 tysięcy ludzi!

28.06.2017 13:59

Czegoś takiego Wembley najprawdopodobniej jeszcze nie widział. W ciągu najbliższych dni Adele wystąpi czterokrotnie na jednym z największych stadionów świata. Wszystko na to wskazuje, że padnie wtedy rekord frekwencji.

Adele pobije rekord frekwencji na stadionie Wembley? Jej cztery koncerty może zobaczyć blisko 400 tysięcy ludzi! fot. wikimedia.org / Kristopher Harris / Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Adele wystąpi w rodzinnym Londynie 28 i 29 czerwca oraz 1 i 2 lipca. Finałowe koncerty jej światowej trasy koncertowej będą najprawdopodobniej największym wydarzeniem w historii stadionu Wembley. Bilety są już niemal wyprzedane.

Liczba widzów może sięgnąć podczas jednego występu aż 98 tysięcy. Takiego wyniku nie osiągnął żaden artysta od czasów wybudowania nowego stadionu w 2007 roku. Obecny rekord należy do grupy U2, której show oglądało 92 tysiące widzów w 2009 roku.

W ciągu jedynie czterech dni Adele może zgromadzić na wielkim Wembley blisko 400 tysięcy osób. Czegoś takiego nikt jeszcze nie dokonał.

Adele Live 2016/2017

Koncerty w Londynie zakończą światową trasę artystki, która rozpoczęła się w lutym 2016 roku. Wielkie tournée promujące przede wszystkim hitowy album „25” odniosło ogromny komercyjny sukces na całym świecie. W ciągu tych kilkunastu miesięcy Adele zagrała blisko 120 koncertów w różnych częściach globu. Pojawiła się m.in. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii czy Nowej Zelandii. Trasa nie dotarła jednak do Polski.

Każdego wieczoru piosenkarka prezentowała prawie 20 utworów, w tym swoje największe przeboje takie jak „Rolling In The Deep”, „Hello”, „Someone Like You”, „Set Fire to the Rain” czy pochodzący z filmu o Jamesie Bondzie „Skyfall”.

RadioZET.pl/musicweek.com/PK

Oceń
Tagi