Zamknij

Występ nastoletniej Adele w 2007 roku. Wtedy nikt jej jeszcze nie znał! [WIDEO]

Redakcja
07.03.2018 14:12
Adele 2007 rok

Adele to dziś gwiazda światowego formatu. Inaczej było w 2007 roku, kiedy Brytyjka była nikomu nieznaną, początkującą artystką. W sieci można zobaczyć nagranie z festiwalu SXSW w teksańskim Austin, podczas którego Adele wystąpiła razem z Jackiem Penatem w niemal pustym pokoju hotelowym.

Adele na festiwalu SXSW w 2007 roku

Adele była jedną z wielu młodych artystek, które pojawiły się na festiwalu South by Southwest w amerykańskim mieście Austin.

18-letnia wówczas Brytyjka, niemająca jeszcze na swoim koncie pierwszej płyty, wystąpiła wspólnie z Jackiem Penatem, muzykiem należącym do tej samej wytwórni. Para zaśpiewała razem utwór „My Yvonne” z debiutanckiego albumu Jacka.

Nastoletnią Adele oglądało wówczas zaledwie kilkanaście osób zgromadzonych w jednym z pokoi hotelowych.

Festiwal SXSW w Teksasie słynie z występów młodych, utalentowanych oraz nieznanych jeszcze artystów, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w branży i liczą na zauważenie. Impreza pomogła rozpocząć wielką karierę m.in. Ellie Goulding, Jamesowi Bluntowi, Amy Winehouse, Norah Jones czy Katy Perry.

Adele i pierwszy występ w telewizji

W czerwcu 2007 roku Adele wystąpiła po raz pierwszy w brytyjskiej telewizji. W programie „Later... with Jools Holland” zaprezentowała utwór „Daydreamer” ze swojego pierwszego albumu, który został wydany na początku 2008 roku.

RadioZET.pl/billboard.com/PK