Zamknij

Adele wpływa na świat muzyki. Spotify wprowadza ważną zmianę na prośbę piosenkarki

22.11.2021 15:41
Adele
fot. CBS/Ferrari Press/East News

Spotify wprowadza zmiany na wniosek Adele. W związku z premierą najnowszej płyty "30" piosenkarka poprosiła giganta streamingowego o usunięcie funkcji losowego odtwarzania utworów z danego albumu. Serwis Spotify przystał na prośbę artystki i zmienił interfejs. Adele skomentowała decyzję firmy.

Adele wydała nową płytę "30", która momentalnie stała się najczęściej słuchanym albumem na całym świecie, a internauci nie kryli w komentarzach emocji podczas słuchania najnowszego krążka Brytyjki.

Wraz z premierą płyty piosenkarka zdecydowała się na bardzo ważny i odważny krok, który może wpłynąć na całą branżę muzyczną. Adele poprosiła Spotify o wprowadzenie istotnej zmiany. Serwis zgodził się.

Zobacz także:  Adele przerwała występ. Po tej rozmowie dziennikarz został zawieszony

Spotify wprowadza zmiany przez Adele. Na jej wniosek serwis usunął ważną funkcję

Spotify wprowadziło zmiany w swoim interfejsie. Wszystko za sprawą prośby Adele, która zasugerowała, aby serwis zrezygnował z funkcji losowego odtwarzania utworów z danego albumu. Choć firma nie usunęła całkowicie tej możliwości, to zmieniła jednak tak interfejs, aby użytkownicy mieli nieco więcej trudności z włączeniem wspomnianej opcji – funkcja nadal jest dostępna w rozwijanym menu.

Piosenkarka argumentuje swoją prośbę tym, że konkretna kolejność utworów na albumie jest dla wielu artystów niezwykle ważna i pozwala słuchaczom lepiej zrozumieć treść oraz dokładny zamysł danego krążka. Nie od dziś wiadomo, że coraz więcej fanów muzyki woli słuchać pojedynczych piosenek niż całych płyt.

To była jedyna prośba odnośnie naszej stale zmieniającej się branży, jaką miałam. Nie bez powodu tworzymy listę piosenek na albumach z taką troską i zaangażowaniem. Nasza sztuka opowiada historie, które powinny być słuchane tak, jak my to zaplanowaliśmy. Dziękuję Spotify za wysłuchanie – napisała Adele.

Wokalistka może mówić o ogromnym sukcesie nowej płyty "30" w Spotify. Jak poinformował serwis streamingowy, w dniu premiery album Adele został odsłuchany ponad 60 milionów razy na całym świecie.

Adele
Rozwiąż quiz

QUIZ: przeboje Adele. Jesteś fanem jej piosenek? Musisz zdobyć wynik 10/10!

Adele

"We could have had it…". Dokończ fragment hitu "Rolling in the Deep":

RadioZET.pl/nme.com