Zamknij

Adele wydała album kilka dni temu. Płyta już została najlepiej sprzedającą się w 2021 roku

23.11.2021 15:27
Adele
fot. CBS/Ferrari Press/East News

Adele wydała swój czwarty album studyjny 19 listopada 2021 roku. Po trzech dniach od premiery "30" został najlepiej sprzedającym się krążkiem 2021 roku.

Adele to jedna z najważniejszych współczesnych reprezentantek nurtu pop. Jeśli ktoś uważa, że muzyka popularna, która chwyta za serce i jest uzewnętrznieniem najciemniejszych zakątków duszy artysty, została w pełni wyparta przez plastikowe klipy i brzmienia, to na pewno nie słyszał najnowszego albumu Adele. Artystka nagrała krążek, który kruszy serca największych twardzieli.

Adele z płytą "30" bije rekordy sprzedaży

Płyta "30" to czwarty studyjny album artystki. Kompozycje, które znajdziemy na krążku zostały zainspirowane rozwodem Adele z byłym mężem Simonem Koneckim. Wokalistka opowiada w materiale o separacji, o roli matki i bardzo osobistych przeżyciach z wielką sławą w tle.

Album powstawał w latach 2018-2021, a po premierze spotkał się z zachwytem krytyków i fanów artystki. "30" ukazał się 19 listopada 2021 i natychmiast podbił listy przebojów. Trzy tygodnie przed premierą, album pobił rekord Apple Music. Był najczęściej dodawanym do obserwowanych wydawnictwem od czasów "Happier Than Ever" Billie Eilish.

 "30" Adele to najlepiej sprzedająca się płyta 2021 roku

Co więcej, zaledwie po 3 dniach od wydania "30" został okrzyknięty najlepiej sprzedającym się albumem 2021 roku w Stanach Zjednoczonych. Tym samym album pobił rekord krążka Taylor Swift "evermore". W samych Stanach najnowsze wydawnictwo Adele sprzedało się w ponad 500 tysiącach egzemplarzy.

Adele pobiła także rekord sprzedaży w ciągu tygodnia od debiutu. Ten również należał do Taylor Swif i wynosił 369 tysięcy egzemplarzy sprzedanej płyty "Red (Taylor's Version)".