Zamknij

Adele zarabia ponad 30 tys. dolarów dziennie. Szokujące dane trafiły do internetu!

Redakcja
09.10.2018 16:54
Adele
fot. AFP/EAST NEWS

Adele, mimo że od niemal 3 lat nie wydała nowego albumu i obecnie odpoczywa, nie musi obawiać się o brak gotówki. Brytyjskie media donoszą, że tylko w 2017 roku piosenkarka zarobiła ponad 11 milionów dolarów. Za co? Okazuje się, że to zasługa firm, które dbają o sprzedaż jej płyt i ściąganie tantiem.

Adele to jedna z najpopularniejszych obecnie gwiazd muzyki, której płyty sprzedają się w wielomilionowych nakładach na całym świecie. Choć od wydania jej ostatniego albumu „25” minęło już niemal 3 lata, Brytyjka nie może narzekać na zarobki. Wszystko za sprawą dwóch firm, które dbają o sprawy tantiem i sprzedaż jej 3 bestsellerowych płyt.

Brytyjski „The Sun” donosi, że dzięki temu Adele zarobiła w 2017 roku ponad 11 milionów dolarów. Oznacza to, że do jej portfela trafiało 31 tysięcy dolarów dziennie, czyli ponad 116 tysięcy złotych.

Nie od dziś wiadomo, że Adele jest jedną z najlepiej zarabiających artystek w branży muzycznej. 30-latka może pochwalić się już ponad 75 milionami dolarów, które przechowuje w banku. W 2016 roku prestiżowy magazyn „Forbes” oszacował jej fortunę na około 120 milionów dolarów.

Nowa płyta Adele

Pojawiają się pierwsze informacje na temat nowej płyty Adele. Niewykluczone, iż jedna z najpopularniejszych dziś artystek zaprezentuje swój czwarty album pod koniec 2019 roku. Zagraniczne media podają, że Adele napisała już kilka nowych piosenek.

Adele wydała dotąd trzy albumy, które stały się światowymi bestsellerami. Ostatnia płyta „25” została wydana w 2015 roku i pobiła wszelkie rekordy popularności. W ciągu dziesięcioletniej kariery Brytyjka nagrała wiele przebojów, m.in. „Rolling in the Deep”, „Hello”, „Skyfall”, „Someone Like You” czy „Set Fire to the Rain”.

Dziś Adele ma na swoim koncie 15 nagród Grammy i jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii muzyki.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/thesun.co.uk/PK