Zamknij

Agathon Iakovidis nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł nagle w wieku 65 lat

06.08.2020 12:49
Agathon Iakovidis
fot. Youtube

Agathon Iakovidis nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł nagle w środę w wieku 65 lat. Muzyk reprezentował Grecję w Konkursie Piosenki Eurowizji 2013, gdzie zajął wysokie miejsce w wielkim finale.

Agathon Iakovidis nie żyje. Był reprezentantem Grecji na Eurowizji 2013, która odbyła się w Szwecji. Wraz z zespołem Koza Mostra zajął wysokie 6. miejsce w finale z utworem „Alcohol is Free”.

O nagłej śmierci folkowego muzyka poinformowały greckie media. Zmarłego uczestnika Eurowizji pożegnano także na oficjalnej stronie konkursu.

Agathon Iakovidis nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł nagle w wieku 65 lat

Agathon Iakovidis zmarł nagle w środę, 5 sierpnia. Jak podają greckie media, artysta został znaleziony martwy w swoim łóżku. Przyczyną śmierci uczestnika Eurowizji 2013 był zawał serca. Greek Reporter poinformował, że 65-latek nie cierpiał na żadne choroby przewlekłe.

W ostatnich miesiącach życia Agathon Iakovidis pozostawał aktywny zawodowo. W maju tego roku artysta wystąpił przed jednym ze szpitali w Salonikach, gdzie zagrał krótki koncert w hołdzie lekarzom walczącym z pandemią koronawirusa.

Agathon Iakovidis zasłynął z folkowej muzyki rebetiko, czyli słynnego stylu wywodzącego się z greckich ulic.  

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Agathona Iakovidisa — piszą przedstawiciele Eurowizji.

RadioZET.pl/greekreporter.com, eurovision.tv