Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Akcja Olśnienie.eu: polscy raperzy zachęcają młodych Polaków do udziału w wyborach

02.10.2019 12:16

Projekt Olsnienie.eu to nazwa akcji, która ma na celu zmotywować oraz zachęcić młodych Polaków do udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych i zainteresowania się losami kraju. W kampanię zaangażowali się znani polscy raperzy m.in. Taco Hemingway, Peja i Sokół.

Akcja Olśnienie eu polscy raperzy zachęcają młodych Polaków do głosowania udziału w wyborach parlamentarnych fot. Instagram

Akcja Olśnienie.eu: na czym polega projekt i którzy raperzy biorą udział?

Popularni polscy raperzy łączą siły i wspólnie biorą udział w wyjątkowym projekcie Olsnienie.eu. Cel nowej akcji społecznej jest prosty — zachęcić jak najwięcej młodych Polaków do głosowania w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już 13 października.

W kampanię zaangażowały się największe gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej, m.in. Taco Hemingway, Sokół, Peja, Borixon, Otsochodzi, Jan-Rapowanie czy Young Igi. Wspólnymi siłami chcą uświadomić młodemu pokoleniu, jak ważny jest jego głos dla przyszłości Polski i że naprawdę warto angażować się w losy kraju.

Akcja jest promowana nie tylko plakatami na mieście, ale także wpisami w mediach społecznościowych. Na Instagramie pojawił się oficjalny profil projektu Olsnienie.eu, gdzie organizatorzy kampanii publikują wiele przydatnych informacji, m.in. jak głosować za granicą lub poza miejscem zameldowania.

Okazuje się też, że zachęcanie do głosowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych to tylko pierwszy etap projektu. W przyszłości twórcy kampanii chcą zwrócić uwagę młodych Polaków m.in. na problemy ekologiczne i niebezpieczne zmiany klimatu.

RadioZET.pl/PK

Oceń