Zamknij

Akcja Olśnienie.eu: polscy raperzy zachęcają młodych Polaków do udziału w wyborach

Piotr Krajewski
02.10.2019 12:16
Akcja Olśnienie eu polscy raperzy zachęcają młodych Polaków do głosowania udziału w wyborach parlamentarnych
fot. Instagram

Projekt Olsnienie.eu to nazwa akcji, która ma na celu zmotywować oraz zachęcić młodych Polaków do udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych i zainteresowania się losami kraju. W kampanię zaangażowali się znani polscy raperzy m.in. Taco Hemingway, Peja i Sokół.

Akcja Olśnienie.eu: na czym polega projekt i którzy raperzy biorą udział?

Popularni polscy raperzy łączą siły i wspólnie biorą udział w wyjątkowym projekcie Olsnienie.eu. Cel nowej akcji społecznej jest prosty — zachęcić jak najwięcej młodych Polaków do głosowania w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już 13 października.

W kampanię zaangażowały się największe gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej, m.in. Taco Hemingway, Sokół, Peja, Borixon, Otsochodzi, Jan-Rapowanie czy Young Igi. Wspólnymi siłami chcą uświadomić młodemu pokoleniu, jak ważny jest jego głos dla przyszłości Polski i że naprawdę warto angażować się w losy kraju.

Akcja jest promowana nie tylko plakatami na mieście, ale także wpisami w mediach społecznościowych. Na Instagramie pojawił się oficjalny profil projektu Olsnienie.eu, gdzie organizatorzy kampanii publikują wiele przydatnych informacji, m.in. jak głosować za granicą lub poza miejscem zameldowania.

Okazuje się też, że zachęcanie do głosowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych to tylko pierwszy etap projektu. W przyszłości twórcy kampanii chcą zwrócić uwagę młodych Polaków m.in. na problemy ekologiczne i niebezpieczne zmiany klimatu.

RadioZET.pl/PK