Słuchaj
Tomasz Kasprzyk, Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ala Boratyn dzisiaj. Tak wygląda obecnie była gwiazda Blog 27 [ZDJĘCIA]

11.06.2019 15:33

Ala Boratyn zdobyła popularność za sprawą zespołu Blog 27, w którym występowała razem z Tolą Szlagowską. Nastoletnia wówczas artystka postanowiła odejść z grupy i skupić się na własnej karierze. Obecnie piosenkarka z Łodzi nie jest już tak znana, ale nie przestaje tworzyć muzyki. Tak dziś wygląda Ala Boratyn.

Ala Boratyn dzisiaj tak wygląda obecnie była gwiazda Blog 27 zdjęcia fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Ala Boratyn: tak dziś wygląda gwiazda Blog 27

Ala Boratyn była częścią zespołu Blog 27, który podbił listy przebojów nie tylko w Polsce. Artystka miała zaledwie 13 lat, kiedy założyła grupę wspólnie z Tolą Szlagowską.

Ich debiutancki album „Lol” z 2005 roku pokrył się podwójną platyną w Polsce, a utwory „Uh La La La”, „Hey Boy (Get Your Ass Up)” czy „Wid Out Ya” cieszyły się zainteresowaniem również poza granicami naszego kraju, m.in. w Niemczech, Japonii czy Włoszech.

Niedługo po sukcesie płyty Ala Boratyn odeszła z Blog 27 i zdecydowała skupić się na własnej karierze. W 2007 roku ukazał się jej pierwszy i jak dotąd jedyny album solowy. Muzyka nastolatki nie podbiła jednak serc polskich słuchaczy, a zainteresowanie piosenkarką zaczęło spadać.

Na przestrzeni lat Ala Boratyn chętnie angażowała się jednak w różne projekty muzyczne. Występowała w zespole Wicked Giant, a w 2018 roku wydała dobrze przyjętą płytę z zespołem New People.

Dziś Ala Boratyn ma 26 lat i nagrywa obecnie muzykę w ramach duetu ALA | ZASTARY, który tworzy wraz z Jakubem Sikorą. Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda była gwiazda Blog 27.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń