Zamknij

Ala Boratyn dzisiaj. Tak wygląda obecnie była gwiazda Blog 27 [ZDJĘCIA]

Piotr Krajewski
11.06.2019 15:33
Ala Boratyn dzisiaj tak wygląda obecnie była gwiazda Blog 27 zdjęcia
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Ala Boratyn zdobyła popularność za sprawą zespołu Blog 27, w którym występowała razem z Tolą Szlagowską. Nastoletnia wówczas artystka postanowiła odejść z grupy i skupić się na własnej karierze. Obecnie piosenkarka z Łodzi nie jest już tak znana, ale nie przestaje tworzyć muzyki. Tak dziś wygląda Ala Boratyn.

Ala Boratyn: tak dziś wygląda gwiazda Blog 27

Ala Boratyn była częścią zespołu Blog 27, który podbił listy przebojów nie tylko w Polsce. Artystka miała zaledwie 13 lat, kiedy założyła grupę wspólnie z Tolą Szlagowską.

Ich debiutancki album „Lol” z 2005 roku pokrył się podwójną platyną w Polsce, a utwory „Uh La La La”, „Hey Boy (Get Your Ass Up)” czy „Wid Out Ya” cieszyły się zainteresowaniem również poza granicami naszego kraju, m.in. w Niemczech, Japonii czy Włoszech.

Niedługo po sukcesie płyty Ala Boratyn odeszła z Blog 27 i zdecydowała skupić się na własnej karierze. W 2007 roku ukazał się jej pierwszy i jak dotąd jedyny album solowy. Muzyka nastolatki nie podbiła jednak serc polskich słuchaczy, a zainteresowanie piosenkarką zaczęło spadać.

Na przestrzeni lat Ala Boratyn chętnie angażowała się jednak w różne projekty muzyczne. Występowała w zespole Wicked Giant, a w 2018 roku wydała dobrze przyjętą płytę z zespołem New People.

Dziś Ala Boratyn ma 26 lat i nagrywa obecnie muzykę w ramach duetu ALA | ZASTARY, który tworzy wraz z Jakubem Sikorą. Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda była gwiazda Blog 27.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK