Zamknij

Alan Lancaster nie żyje. Muzyk Status Quo zmarł w wieku 72 lat

27.09.2021 08:54
Alan Lancaster
fot. Youtube screen / STATUS QUOTES - Status Quo Tribute

Alan Lancaster nie żyje. Basista i współzałożyciel zespołu Status Quo zmarł w wieku 72 lat. Brytyjski muzyk zmagał się z nieuleczalną chorobą.

Nie żyje Alan Lancaster. Muzyk rockowego zespołu Status Quo, który bił rekordy popularności w latach 60. i 70., zmarł 26 września w wieku 72 lat.

Zobacz także:  Matthew Strachan nie żyje. Kompozytor i twórca muzyki do "Milionerów" miał 50 lat

Alan Lancaster nie żyje. Muzyk Status Quo zmarł w wieku 72 lat

Śmierć Alana Lancastera potwierdził w niedzielę m.in. dziennikarz Craig Bennett. Artysta odszedł w swoim domu w Sydney w otoczeniu rodziny. W ostatnich latach zmagał się ze stwardnieniem rozsianym.

Na wiadomość o odejściu Lancastera zareagował również Francis Rossi, dawny kolega ze Status Quo. Muzycy nie mieli jednak ostatnio dobrego kontaktu.

Jest mi bardzo przykro słyszeć o odejściu Alana (…) Był integralną częścią brzmienia i ogromnego sukcesu Status Quo w latach 60. i 70. W ostatnich latach staliśmy się sobie obcy, ale zawsze będę bardzo miło wspominał nasze wspólne początki – czytamy w oświadczeniu muzyka.

Alan Lancaster występował ze Status Quo w latach 1967-1985. Grał nie tylko na basie, ale również udzielał się wokalnie w zespole. Brytyjczyk odszedł z grupy po tym, jak dowiedział się, że pozostali członkowie rozpoczęli nagrywać potajemnie kolejny album.

Po odejściu Lancaster występował w zespołach The Party Boys i The Bombers. W 2013 i 2014 roku muzyk powrócił do Status Quo na czas dwóch wyprzedanych tras koncertowych.

Status Quo w składzie z Lancasterem osiągnął niebywały sukces komercyjny, stając się jednym z najpopularniejszych zespołów w historii Wielkiej Brytanii. Rockowa grupa wydała kilkadziesiąt albumów i ponad 100 singli. Do ich największych hitów należą utwory "Rockin' All Over the World", "In The Army Now" i "Whatever You Want".

Zobacz także:  Raper Bezczel nie żyje. Ujawniono możliwą przyczynę śmierci Michała Banaszka

RadioZET.pl/theguardian.com