Zamknij

Aleja Freddiego Mercury'ego w Warszawie? Trwa zbiórka podpisów pod petycją

Redakcja
05.03.2019 13:09
Aleja Freddiego Mercuryego w Warszawie trwa zbiórka podpisów PETYCJA
fot. Rex Features/EAST NEWS

Polscy fani Queen chcą alei Freddiego Mercury’ego w Warszawie. W akcję zaangażował się także jeden z varsavianistów Piotr Otrębski, który zachęca wszystkich do podpisywania specjalnej petycji. Zwolennicy pomysłu chcieliby upamiętnić legendarnego muzyka, nazywając jego imieniem jedną z warszawskich alejek parkowych.

Aleja Freddiego Mercury’ego w Warszawie? Powstała petycja w tej sprawie

Freddie Mercury doczeka się swojej alei w Warszawie? Na taki pomysł wpadli polscy fani Queen i varsavianista Piotr Otrębski. Nie planują jednak nazywać imieniem legendarnego muzyka jednej z głównych warszawskich ulic lub alei. Pomysłodawcy chcą stworzyć alejkę Freddiego Mercury’ego w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego zlokalizowanym na warszawskim Solcu.

Chcemy by Warszawa była pierwszą stolicą, która w ten sposób uhonoruje wielkiego muzyka i artystę, który nie ma odpowiednika w historii — czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie Queen.pl.

>> Niesamowity cover „Bohemian Rhapsody”. Artysta śpiewa niczym Freddie Mercury! [WIDEO]

W sprawie alejki Freddiego Mercury’ego w Warszawie powstała specjalna petycja. Wniosek można podpisać w klubokawiarni Retrospekcja przy ul. Bednarskiej. Organizatorzy akcji muszą zebrać co najmniej 200 podpisów pełnoletnich osób mieszkających na terenie stolicy.

Pomysłodawcy dołączyli także uzasadnienie wniosku, w którym zwracają uwagę, że  Warszawa upamiętniła ulicą już m.in. Johna Lennona i George’a Harrisona.

Upamiętnienie Freddiego Mercury’ego w przestrzeni miejskiej Warszawy powinno być tak zlokalizowane, by mieć charakter miejscotwórczy. Z pewnością — z uwagi na ogromną globalną popularność postaci — stanowiłoby ono także atrakcję turystyczną. Przestrzeń ta powinna być miejscem spotkań o charakterze nieformalnym lub rekreacji. Uroczystość nadania imienia miejscu mogłaby być wielkim happeningiem z udziałem fanów z całego kraju — czytamy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/queen.pl/PK